Millega olete oma köögi juures rahul ja millega ei ole?

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-01-04 21:11:14
Ma vaatan, et sul on kaanehoidik teises seinas kui pliit. Kerkib küsimus, et kui parasjagu midagi pannil või potis teed ja kaane auravalt nõult võtad, kuhu siis selle paned? Risti üle põranda teise seina juurde tilkuva kaanega? Mul on sarnane hoidik kohe pliidi kohal, aga ikka ei rahulda, kuna kondenseerunud vedelik nõrgub kõik kenasti pliidi servale... seal peaks justkui mingi tilgapüüdur all olema, aga sellist kaanehoidikut pole veel kusagil nägema juhtunud.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-01-04 21:44:34
Netcat:
Ma vaatan, et sul on kaanehoidik teises seinas kui pliit. Kerkib küsimus, et kui parasjagu midagi pannil või potis teed ja kaane auravalt nõult võtad, kuhu siis selle paned? Risti üle põranda teise seina juurde tilkuva kaanega? Mul on sarnane hoidik kohe pliidi kohal, aga ikka ei rahulda, kuna kondenseerunud vedelik nõrgub kõik kenasti pliidi servale... seal peaks justkui mingi tilgapüüdur all olema, aga sellist kaanehoidikut pole veel kusagil nägema juhtunud.
See oli mul eelmises köögis ka. Probleemi ei teki, kuna nii kui nii saab seal vaid puhtaid kaasi hoida. Mustad lähevad otse pessu, nende riputamise peale pole ma veel tulnud oma naiivsuses :) Rasvast seina ei taha ette kujutada, eriti rasvase tahvlivärvi pesemist. Auravad nõud... suppi keedan paar korda aastas ja muud asjad kas pritsivad rasva (panni kaaned) või on kaant vaja kurnamiseks (pasta, juurviljad) ja nii saab ta nii kui nii mustaks.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-01-04 21:45:27
Netcat:
Ma vaatan, et sul on kaanehoidik teises seinas kui pliit. Kerkib küsimus, et kui parasjagu midagi pannil või potis teed ja kaane auravalt nõult võtad, kuhu siis selle paned? Risti üle põranda teise seina juurde tilkuva kaanega? Mul on sarnane hoidik kohe pliidi kohal, aga ikka ei rahulda, kuna kondenseerunud vedelik nõrgub kõik kenasti pliidi servale... seal peaks justkui mingi tilgapüüdur all olema, aga sellist kaanehoidikut pole veel kusagil nägema juhtunud.
Kaanehoidikus on ju niikuinii ainult pestud kaaned - kui poti/panni pealt kaane võtan, siis ma panen selle niikuinii kuskile lõikelauale või vabale tööpinnale või kraanikaussi, et hiljem puhtaks pesta - nii et selles ei näe ma probleemi.. Tahaks endale ka kaanehoidikut, väga asjalik vidin tundub..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-01-05 07:42:49
Pille:
Netcat:
Ma vaatan, et sul on kaanehoidik teises seinas kui pliit. Kerkib küsimus, et kui parasjagu midagi pannil või potis teed ja kaane auravalt nõult võtad, kuhu siis selle paned? Risti üle põranda teise seina juurde tilkuva kaanega? Mul on sarnane hoidik kohe pliidi kohal, aga ikka ei rahulda, kuna kondenseerunud vedelik nõrgub kõik kenasti pliidi servale... seal peaks justkui mingi tilgapüüdur all olema, aga sellist kaanehoidikut pole veel kusagil nägema juhtunud.
Kaanehoidikus on ju niikuinii ainult pestud kaaned - kui poti/panni pealt kaane võtan, siis ma panen selle niikuinii kuskile lõikelauale või vabale tööpinnale või kraanikaussi, et hiljem puhtaks pesta - nii et selles ei näe ma probleemi..
Ilmselt ma sõnastasin oma küsimuse kuidagi puudulikult - ma tahtsin küsida, kuhu te kaaned panete, kui need _ajutiselt_ valmistatava toidu pealt ära võtate. Kraanikaussi ma millegipärast ei taha panna kaant, mida kavatsen peale toidu segamist tagasi panna... Olen mõelnud millestki sellisest, nagu lusikahoidja, ainult et vertikaalne (vertikaalne kulbitoetaja on täitsa olemas) ja laiem, mis hoiaks näiteks pannikaant, seni kuni toitu kohendad. Aga jah, lõikelauale ja vabale tööpinnale... ilmselt tuleneb minu taipamatus asjaolust, et minu köök on nii väike, et sisuliselt puudub mõiste "vaba tööpind". Selleks, et mingi pind oleks vaba, tuleb mingi asi enne eest ära tõsta.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-01-05 08:08:20
Kasutuses olev kaas teeb mul ka vahepeatusi lõikelaual või panni peal, kui see kogemata pliidil peaks olema.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-01-05 10:39:11
Ja kust see kaanehoidik pärit on? Mulle kuluks ka selline ära. Pole eriline poeskäija, et midagi otsida.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-01-05 10:58:43
Kaanehoidik, riputustorud ja veel mõned vidinad Ikeast...

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-01-05 21:16:56
Thredahlia köök ja soovitused on tõesti läbimõeldud. Meil on ka seinas kaanehoidja ja äärmiselt mugav on - ma ei kujutagi ette kuhu need kaaned muidu käiksid. Sama asi nugade magnetiga - neid võiks lausa mitu olla sest magnetil kipuvad maanduma ka muud metallvidinad, nt metallist klambrikesega suletud maitseainepakid jmt. Tööpinda on meil nii 3-4 m aga tavaliselt võtavad lapsed sellest suurema osa enda alla ja ma pean taignakaussi lihtsalt nende aitamise eest kaitsma.
Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2011-01-12 00:25:11
Thredahlia, kus sa tasse hoiad? On sul üldse tasse? Mul on kogu aeg hirmus jama tasside hoiustamisega, kuhugi ei mahu. Mõtlen juba mingite konksude või riiulite peale (midagi tarka pole pähe tulnud).

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-01-12 06:24:47
Pisi-Pisi:
Thredahlia, kus sa tasse hoiad? On sul üldse tasse? Mul on kogu aeg hirmus jama tasside hoiustamisega, kuhugi ei mahu. Mõtlen juba mingite konksude või riiulite peale (midagi tarka pole pähe tulnud).
Tassid on kogu aeg jube probleem olnud, aga see lahenes sahtliga - mu arust parim lahendus - ühe sahtli kõrgus on just tasside kõrgusega arvestatud (ülevalt teine). Samas laias sahtlis on magustoidukausid, madalad klaasid. Kõrgemad klaasid koos taldrikuvirnadega on sügavamas sahtlis ja veiniklaasid ootavad nõudekappi, et klaasi taga eksponeeruda koos mu "vanaemanõudega".

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>