Millega olete oma köögi juures rahul ja millega ei ole?

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-05-12 14:48:52
Nii naljakas, kuidas see, mis ühele väga meeldib, teisele üldse ei sobi. 3 aastat tagasi lasime endale esimese köögi korterisse ehitada, sellest ajast alates olen kogunud asju, mis teinekord teisiti teha. Pool aastat oleme elanud üürikas, siit panin ka paar asja kõrva taha. Ja nüüd, mai lõpus kolime uude koju, kus sai köök hästi läbi mõeldud. Samas, kuna kõike ikka ei saa, siis jäi köök suts lühikeseks ikkagi. Aga minu mõtted: 1. ma ei salli kapi otsas turnimist, et sealt ülevalt kappide pealt tolmu pühkida, samuti ei kannata ma seda tõmbekapi toru, mis sillerdab lae all. Niisiis, sai meie renoveeritavasse kõrgete lagedega korterisse tellitud laeni kapid, kokku 3 rida. Selge, et ülemisest on ebamugav asju kätte saada, aga sinna rändavad harva kasutatavad asjad nagu jõuluehted jms. Nii ei paista ka see toru välja. 2. ei ole vaja lihtsalt pikka tööpinda, vaid pikka tööpinda õiges kohas. Ehk siis, minu vanas korteris oli kõige pikem tööpinna osa ühes köögi ääres, teise äärde jäid kraanikauss, pliit ja külmik. Tulemus seisnes selles et kasutasin imepisikesi pindasid kodumasinate ümbruses ja pikk tööpinna osa oli lihtsalt koli täis. 3. Eelmisel korral hoidsin kokku kappide sisu osas. Tegin vähe sahtleid ja palju lihtsaid kapiga uksi. Ja oi kuidas ma kirusin end pärast, palju ruumi läks raisku ja mitte midagi kätte ei saanud. 4. Ilmtingimata on vaja nõudepesumasinat, aga see on vist juba tänapäeval elementaarne (vähemalt lastega peredes, lugesin üks päev kokku, et soojendamistega koos tegin sooja sööki 7 korda) 5. Mina ei teinud mitte ühtegi lahtist riiulit enam. Eelmine kord tegin ja oi kui kiired olid igasugu pudi-padid sinna kogunema. Praegu muud ei tule meelde, kui tuleb, siis lisan. Kui köök valmis, võin ka pilti näidata. Headest tõmbekappidest... mina pole veel ühtegi näinud, mis tõesõna hästi tõmbaks. Kui keegi on, kuulaks ks heameelega, mis firma, kas mootoriga või sundvendiga jne

http://jucjaco.blogspot.com/

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-05-12 14:51:01
Unustasin veel, et minu jaoks on täiesti hädavajalik suur söögilaud, uus tuleb selline, et on pikendatav kuni 10 inimesele

http://jucjaco.blogspot.com/

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-05-12 15:54:55
mul on hiljuti tehtud köögiremont, võttis aega mis võttis aga sai lõpuks valmis. välimuselt on köök ääretult ebatraditsionaalne, väga värviküllane, mu mehe leiutis. no mind värvid ei sega põhiline et on norm süüa teha. sain hiljuti uue pliidi ka ja nüüd on lausa lust süüa teha. mulle meeldic kui oleks rohkem tööpinda, seda ei saa iial liiga palju olla õhupuhasti lärmab ja kapid on veits ebapraktilised valgustus on pigem romantiliselt hämar kui valge, heh a tegelt ma ei vingu mingi asjaga. kui meeldib süüa teha siis polegi ümbrus nii tähtis

Hexy asjatab

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-05-13 10:58:12
Juc:
1. ma ei salli kapi otsas turnimist, et sealt ülevalt kappide pealt tolmu pühkida, samuti ei kannata ma seda tõmbekapi toru, mis sillerdab lae all. Niisiis, sai meie renoveeritavasse kõrgete lagedega korterisse tellitud laeni kapid, kokku 3 rida. Selge, et ülemisest on ebamugav asju kätte saada, aga sinna rändavad harva kasutatavad asjad nagu jõuluehted jms.
jah, seda vaba ruumi lae ja kappide ülaserva vahel heidan mina oma mööblile ka ette. mulle tegelikult üldse ei meeldi, kui kapipealsed on koli täis, aga ruumipuudusel olen siiski sunnitud sinna mõned karbid paigutama.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-05-13 11:57:25
Naljakas küll, aga mul vist üks mugavamaid asju köögis on prügikasti kapp :) See on kraanikausi all ja nö pealtlaetav, st et tõmban kapi nagu sahtli lahti ja siis on seal kohe lahtine prügikast. Lisaks sulgub kapp ise tasakesi. Poleks uskunudki, et selline asi võib nii mõnus olla :)Nõude jm kapid on põhimõtteliselt samasugused ja see on jube mugav süsteem, see isesulguv. Muidu lemmikuks on suur gaasipliit. Pistikupesasid on piisavalt ja valgus õigetes kohtades. Natuke liikumistakistust tekitab ainult mu koer, kellele meeldib söögitemise ajal lamada just selle kõige käidavama koha peal...
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-05-13 12:02:06
Marju:
Natuke liikumistakistust tekitab ainult mu koer, kellele meeldib söögitemise ajal lamada just selle kõige käidavama koha peal...
:lol: meil ka koer sätib ennast just selle kõige käidavama ja kõige kitsama koha peale laua ja tööpinna vahel ja ta pole mitte väike!

Zap*

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-05-13 23:53:33
Zapxpxau:
Marju:
Natuke liikumistakistust tekitab ainult mu koer, kellele meeldib söögitemise ajal lamada just selle kõige käidavama koha peal...
:lol: meil ka koer sätib ennast just selle kõige käidavama ja kõige kitsama koha peale laua ja tööpinna vahel ja ta pole mitte väike!
hee, meil sama lugu. Aga see pidi olema just vanade koerte probleem (meie oma ca 15 aastane) - et enam hästi ei näe ega kuule, aga tahaks nagu teada, mis ümberringi toimub ja siis konutavad seal, kus neile otsa joostakse, et asjadest ülevaadet omada.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-05-14 09:28:12
:) mul päris noor koer, saab kaheseks. Aga ta ongi selline musi- ja süleloom, 25 kilone :) Kass ka temast õppust võtnud, kui arvutiklaviatuuril ei pikuta, siis proovib ikka köögis kuidagi jalgade vahele kinni jääda, et ma mõne tainakausiga vms siruli maas maanduksin.. Aga köök on üks hea koht vist, et ka loomad seda armastavad ;)
Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-05-14 13:05:23
Marju:
Aga köök on üks hea koht vist, et ka loomad seda armastavad ;)
Tõenäoliselt jah, sest kõik kassid kellega ma elamist jaganud olen on samuti kõige kitsama koha peal ees. Lisaks on meie kassid ka sotsiaalsed söödikud ;)
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-05-18 14:43:00
Ma olen nüüd oma köögi juures vaadanud, et kõige rohkem olen rahul täies ulatuses välja käivate laiade (80 cm) sahtlitega. Kahjuks tegime algul valearvestuse ja plaanis oli kahed sahtlid kõrvuti (2x3) aga pärast selgus et ei mahu ära. Nüüd loodan, et kui esimese talve jooksul selgub, et suurt ahju pole vaja lisakütteks ehitada jääb veel siiski ruumi täienavate sahtlite jaoks. Sahtlites on väga mugav hoida pidevas kasutuses olevaid nõusid. Kui saaks sahtleid juurde, siis teeks kindlalt ühe sahtli täpselt sellise kõrgusega kuhu mahuvad ühes kihis sisse klaasid ja kruusid. Mugav ja käepärane võtta. Puidust ja õlitatud töötasapind on tore, aga tundub suts ebapraktiline. Kuuma ahjupanniga juba kõrvetasin jälje peale, taigna rullimiseks ka ei sobi (jääb kinni) ja parema pigmendiga mögin (ntx mustsõstar) jätab lõpliku pleki peale.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>