Millega olete oma köögi juures rahul ja millega ei ole?

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-03-05 10:20:58
Ussicke:
3. Vana maja küll, aga KUS ON SAHVER?! - ainus lahendus on osta mooside-hoidiste jaoks teine külmik ja kirjutada selle uksele, et tegemist sahvriga :P
Aga miks on harilike kuumutatud ja steriilselt purki pandud mooside ja hoidiste jaoks külmikut vaja? Seisavad köögikapis või kas või voodi all niisama hästi :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2009-03-05 11:02:53
Thredahlia:
Ussicke:
3. Vana maja küll, aga KUS ON SAHVER?! - ainus lahendus on osta mooside-hoidiste jaoks teine külmik ja kirjutada selle uksele, et tegemist sahvriga :P
Aga miks on harilike kuumutatud ja steriilselt purki pandud mooside ja hoidiste jaoks külmikut vaja? Seisavad köögikapis või kas või voodi all niisama hästi :)
Kõikuv temperatuur majas - ja omatehtud asjade steriilsuses ma 100% kindel olla ei saa.
Cashmir
Postitusi: 134
Abikokk
2009-03-05 11:26:39
Mulle meeldib mu köögi kompaktsus ja funktsionaalsus (ehkki.. see võib põrandapinnalt olla üks väiksemaid kööke üleüldse, kus ma kunagi toimetanud olen :). Iga asi on täpselt oma käe järgi pandud, täpselt õigel kõrgusel, täpselt õiges kohas.. see mulle meeldib :) Kunagi, kui köögi jaoks rohkem ruumi plaanida saab, eks siis tuleb ka teistsugune köögi ülesehituse loogika.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2010-03-18 13:01:42
Mina olen oma köögi planeerimise, ümberplaneerimise, lisaplaneerimise ja kirumisplaneerimise nüüd saanud oma kööki kaks "lisandit", mida algul plaanis polnud. Nimelt on mul nüüd kokaraamatute riiul: ja klaaside-kruuside sahtel: Tõenäoliselt oskaks professionaalne mööbliplaneerija selliseid asju ka kohe projekti sissekirjutada aga meie pidime enne esimese mööblilahendusega harjutama et jõuda järeldusele, et kui tassid-klaasid on eri kohtades laiali ja sageli üksteise sisse tõstetud, on nende kättesaamine ebamugav ja lapsed ei saa hoopiski omapäi hakkama. Kuna nagunii plaanisime ühte sahtliboksi kööki juurde, siis mõõtsime ekstra ära oma kõrgeimad igapäevaklaasid ja tegime sahtli nende järele. Olen selle lahendusega tõeliselt rahul, nõud on hästi kätte saadavad ja pole ohtu, et lähevad ümber või klaasid üksteise sees katki.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2010-03-18 14:11:18
Suure tõenäosusega hakkan ka varsti üht köögikest looma. :D Väike paanika hinges.

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-01-04 14:22:02
Olles nüüd juba paar nädalat oma päris uues köögis elanud ja kokanud. Kuigi puudu on veel mööbli uksed, tööpinnavalgustuse asemel ripuvad alles juhtmed, riputustorud tööpinna tagaseina ootavad paigaldamist ja kraanikuasi kohalt puuduvad riiulid, olen teinud mõnedki tähelepanekud... 1. Ahi kergitusfunktsiooni ja pürolüüsiga on puhas nauding. 2. Nõudepesumasin muudab elu nii palju ilusamaks ja annab nii palju väärtuslikku vaba aega juurde (lisaks olulisele veesäästule). 3. Gaas+induktsioon oli pliidiplaadi osas ilmselt parim võimalik valik. 4. Kubu peaks olema maksimaalselt võimas, häälekusest hoolimata, vahel on vaja (valik sattus jälle õnnestunud). 5. Vähegi riputatavad asjad, mis sahtlis ruumi võtavad, on mõistlik riputada ja üldse seinapinda rohkem kasutada (sh noamagnetid, nagid, riiulid jne.). 6. Nõude paigutamiseks seni kasutatutest parim valik on lai sahtlibox ja kuivained ning muud vidinad on mugav hoida ülesmistes kappides silmade kõrgusel. Lisaks annab see hea laia tööpinna. 7. Kraanikauss on piisavalt suur, et pesta seal puljongipotti (15l?) või jätta ligunema ahjuplaat. 8. Igasugu riputusvõimalusi pole kunagi liiga palju (sai planeeritud suures ülehulgas, aga üle pole midagi) 9. Puidust tööpind, korralikult õlitatud (tamme liimpuit) on ilus ja EI OLE ebamugav või ebapraktiline. 10. Avatud köök on maailma toredaim asi inimesele, kes kokkamist armastab ja ei taha pagendatud saada. 11. Külmikusse peab mahtuma ahjuplaat :) 12. Riiulid sügavkülma ukse sees on väga praktilised hoidmaks poolikuid köögiviljapakke, koeramaiuseid, külmaelementi peavalu vastu vms kiiresti vajaminevat. 13. Sokli vähendamise arvelt saab juurde väärtuslikku kapipinda (tänapäevased kipuvad ebapraktiliselt kõrged olema). 14. Tööpinna kõrgus peab sobima kokkaja pikkusega (meil nt 85 cm). 15. Ülemiste ja alumiste kappide vahel on klinkermosaiik. Midagi peab seal olema, sest senised kogemused värvitud seina ja tapeediga (!) näitavad, et need on liiga nõrgad. Puudused... Sügavkülma ruumi on rohkem kui enne, aga endiselt liiga vähe. Köögimööbel on ustega ilmselt praktilisem, aga küll needki tulevad omal ajal :) Kraanikauss on targem valida selline, mille tagaservale ka nuustikut ja pesuvahendipudelit hoiustama mahub. Laminaat on liiga libe - kaltsuvaipade all peab kasutama mingit libisemisvastast asjapulka...

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-01-04 14:56:17
Thredahlia:
Olles nüüd juba paar nädalat oma päris uues köögis elanud ja kokanud. Kuigi puudu on veel mööbli uksed, tööpinnavalgustuse asemel ripuvad alles juhtmed, riputustorud tööpinna tagaseina ootavad paigaldamist ja kraanikuasi kohalt puuduvad riiulid, olen teinud mõnedki tähelepanekud... 6. Nõude paigutamiseks seni kasutatutest parim valik on lai sahtlibox ja kuivained ning muud vidinad on mugav hoida ülesmistes kappides silmade kõrgusel. Lisaks annab see hea laia tööpinna. 7. Kraanikauss on piisavalt suur, et pesta seal puljongipotti (15l?) või jätta ligunema ahjuplaat. 11. Külmikusse peab mahtuma ahjuplaat :)
Oh, Thredahlia, kuidas ma kadestan inimesi, kes ise oma köögi kujundada saavad. Ärge nüüd saage valesti aru - mul täitsa ok köök, kuigi paljud külalised on imestanud, et niiii väikene :D Kui ise nullist kujundaks-planeeriks, siis teeks paljud asjad teisiti ja paremini, aga köögi kohta, kuhy tuli lihtsalt sisse kolida (ja Kristjani ärritamiseks veidi asju ümber paigutada) polegi väga paha... Nõudepesumasinata mina nii palju ei kokkaks ja Nami-Namit "vedada" ei jaksaks. Täielik päästeingel. Külalisi ka ei kutsuks, kui seda imemasinat ei oleks. Ma vihkan nõudepesu - veidi enam vihkan vaid musti nõusid - nii et ilma masinata kokkaksin nii vähe, kui võimalik :O Kahe käega kirjutan alla punktidele 11, 6 ja 7 - kahjuks pole ükski neist tingimustest meie juures hetkel täidetud. Ja sügavkülmik peaks meil olema kodus ikka korralik, mitte praegused 2,5 väikest riiulit (pool ühest hõivab jäätisemasin).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-01-04 15:11:38
Selle mu suuuuuuuure köögi pind on vaid 6.5 ruutmeetrit (mööblit vaid 2.8 m + külmik, ühes seinas) ja kogu neljatoaline korter 62 ruutu :D Aga nii nutikat planeeringut ei ole ma küll veel kuskil näinud - mõttetud koridoripinnad, mis tavalised paneelikakorterid kipakalt kitsaks muudavad samade ruutude juures, siin lihtsalt puuduvad. Maja ise peaks vanuselt ju nende paneelikaplaneeringutega konkureerima, aga võta näpust... Oma kööki sain ma kujundada täpselt nii palju, kui meeslemmik mässata viitsis, noh, elektri vee ja gaasi ja ventilatsiooni ja muuga :P Aaaa ja mainimata jäi veel üks suur pluss... köögiaknast, nagu ka enamikest muudest akendest paistavad vaid lumised männid, hoovis jooksis rebane, lumel on jänesejäljed, puu otsas toksib rähn ja meeslemmik olla oravat näinud - täitsa Tallinnas :D

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-01-04 15:27:22
Thredahlia:
Aaaa ja mainimata jäi veel üks suur pluss... köögiaknast, nagu ka enamikest muudest akendest paistavad vaid lumised männid, hoovis jooksis rebane, lumel on jänesejäljed, puu otsas toksib rähn ja meeslemmik olla oravat näinud - täitsa Tallinnas :D
Mitte küll päris Tallinnas, aga rebased ahistavad me vaeseid kodukanu täiega (nüüd, talvel saavad asu), kõiksugu jänesejälgi on pidevalt majaümbrus täis ja kevadel otsustasid kaks parti (!!!!) kõrge kase otsa pesa teha paariks päevaks (ise ka alguses ei uskunud; lõpuks liikusid ikka parematele jahimaadele.) Linnukesi jätkub ja lapsel igatahes pidevalt põnev :P Ma pean me köögi üle mõõtma, ei pruugi meil sugugi suurem see pind olla! :O

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-01-04 19:57:01
Thredalia, rõõmustame koos sinuga! Mina olen juba pikemat aega plaaninud oma köögi ümberkorraldamist. Tööpinda on suuremate söögitegemiste puhul häbistamisväärselt vähe. Seda enam, et tegelikult ümberkorraldusteks ruumi oleks, kui teatud tasapinnad teiste nurkade alla sättida. Paras suur ettevõtmine muidugi. Võib olla, et lahendan ratastel tööpinnaga, mida saab nihutada kuhu vaja.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>