RUKKILEIB: rukkileiva küpsetamine, sh küpsetamise aeg ja temperatuur

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-01-17 17:03:10
Pakem tainas kerkib lihtsalt aeglasemalt, ütleb minu kogemus, aga on natuke "lollikindlam". Päris vedela taina puhul... noh on suurem oht, et üle kerkimisega kokku kukub näiteks. Aga saab mõlemit pidi.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-09 12:13:28
Liitusin ka kodus-leiva-küpsetajate klubiga. Esimese küpsetasin ilma vormita, aga tuli liialt lame, seetõttu plaanin leivaküpsetusvormi ostu - kas on soovitusi kus kohast sellist vormi osta saaks? Teine variant on küpsetada olemasolevasse keraamilisse keeksivormi, aga seda ei eelista põhjusel, et jääb tsipa väike ja lisaks pikeneb küpsetusaeg keraamilises vormis liialt pikaks.

http://www.perenaine.ee/

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-02-09 14:43:00
Kõige tavalisem Kaiseri plekist keeksivorm on osutunud kõige paremaks. Olen rahul
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-09 15:19:52
Eva:
Liitusin ka kodus-leiva-küpsetajate klubiga. Esimese küpsetasin ilma vormita, aga tuli liialt lame, seetõttu plaanin leivaküpsetusvormi ostu - kas on soovitusi kus kohast sellist vormi osta saaks? Teine variant on küpsetada olemasolevasse keraamilisse keeksivormi, aga seda ei eelista põhjusel, et jääb tsipa väike ja lisaks pikeneb küpsetusaeg keraamilises vormis liialt pikaks.
Meil on Dr Oetkeri vormid, ilmselt need ja Kaiseri omad on parim valik. Ma isegi uurisin siitsamast foorumist kunagi mingi teise teema all et kust vorme osta ja milliseid. Tavalised plekkvormid tundusid väga õhukesed ja kuidagi sellise moega et "nagunii ei sobi" ja "kindlasti jääb kinni". Oetkeri vormid ostsin Tln Kaubamajast, maksid ca 40 kr tükk. Kui viimati neid kingiks osta tahtsin siis ei olnud kahjuks, äkki seoses allahindluste jms-ga. Vormid on väga head ja tõesti ei jää kinni ega miskit.
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-02-09 15:51:33
Aurora:
Kõige tavalisem Kaiseri plekist keeksivorm on osutunud kõige paremaks. Olen rahul
Ma kasutan ka neid. Ei oska midagi ette heita, ei kõrbe, ei jää kinni. Hind on boonuseks - maksid vist 49.- või umbes nii.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-02-09 20:51:26
Frieda:
Aurora:
Kõige tavalisem Kaiseri plekist keeksivorm on osutunud kõige paremaks. Olen rahul
Ma kasutan ka neid. Ei oska midagi ette heita, ei kõrbe, ei jää kinni. Hind on boonuseks - maksid vist 49.- või umbes nii.
Minul ka need. Kaks pikemat on leivaküpsetamiseks, üks väiksem keeksiküpsetamiseks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-09 20:54:25
Tänud! Aga millises poes neid kohata võib? Kõige lähemal asuvad Prisma ja Novalux, aga ka Rimi pole teab mis kaugel....

http://www.perenaine.ee/

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-09 21:26:32
Eva:
Tänud! Aga millises poes neid kohata võib? Kõige lähemal asuvad Prisma ja Novalux, aga ka Rimi pole teab mis kaugel....
Mina otsisin leivavorme küll päris pikalt miskitest supermarketitest aga ei leidnud. Valdavalt olid vaid tefloniga kaetud keeksivormid. Peale Kaubamaja pole kusagil näinud.
Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2009-02-13 21:18:54
Ma olen katse-eksitusfaasis oma leivaküpsetamistega. Kolm korda olen teinud sama retsepti järgi leiba, esimene kord tuli väga hea leib, teine kord natuke nätske, ent hea ja kolmas kord katastroof - tavalise küpsemisaja järel oli peal krõbe koorik ja sees tainas. Teistkordsel küpsetamisel tainas enam tainas ei olnud, oli nätske. Ise ma kahtlustan ülekerkimist. Tegin uue leivateo Liiseli retsepti järgi, väga hea köömneleib tuli. Väimus on nagu poest ostetud vormileival, aga maitse on palju-palju parem :)

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-18 08:50:24
Rukkileiva tegemise õpetuse video Maalehes.

http://www.perenaine.ee/

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>