RUKKILEIB: rukkileiva küpsetamine, sh küpsetamise aeg ja temperatuur

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-28 15:11:53
Eneli:
Pille:
Alberta:
Kas Eestis seda linnaseekstrakti kuskil ka müüakse ja mis hinnaga. Lisan seda alati oma leivale, sest muidu nagu ei saa seda päris head ja tuttavat maitset. Aga siin, kus ma elan, on see ekstrakt kaunis kallis - arvestades kui palju seda kulub, et ikka tunda oleks. Et laseksin siis endale tuua, kui teaksin kust peab otsima. Vanasti oli seda purgiga igas toidupoes...
Mina ostsin kohalikust (ehk siis Viimsi) ETK poest, kandilises kõrges plastpudelis. Müüja käest pidin küsima, sest ei suutnud ise sobivast riiulist leida (otsisin siirupite-suhkrute-mooside letist, oli hoopis külmletis koos kartulite-kapsaste ja marineeritud peediga).. Hind vist oli ca 70 krooni.
Järve Selveris oli ka müügil, maksis umbes 65 krooni. Müüdi ka veidi imelikus kohas, ma enam täpselt ei mäleta - vist koos energiajookidega :).
Leidsin üksiku tšeki käekotist - selgus, et ETK poes maksis maltoosa hoopis 54.50 :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-12-08 21:53:33
Tegin täna Liiseli retsepti, juhiste ja juuretisega (mis ringiga on minuni jõudnud) leiba. Kõik toimis nagu peab. Maja oli imehead lõhna täis ja mees kiitis nii, et minu kõrvad hääst meelest liikusid :D. Sa, Liiseli, oled kuhjaga kiitust ära teeninud. Suured, suured tänud nii hästi töötava retsepti eest!
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-12-12 19:19:03
Vandiste:
Tegin täna Liiseli retsepti, juhiste ja juuretisega (mis ringiga on minuni jõudnud) leiba.
Hehee, vaata aga vaata :) Ei teadnudki, et juuretis kontrolli alt väljas ja paljuneb omasoodu :) Head küpsetamist!
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-12-12 21:19:45
Juuretis puges eelmisel reedel lausa viite peresse, kes kõik juba esimese teoga hakkama on saanud ning kiidavad sind taevani :).
Alberta
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2009-01-04 16:40:48
Kuna mul on pea iga nädal leivategu, siis on tekkinud vajadus lisanditega leiva järele, et nii üksluine poleks. Viimased korrad olen siis ühe leiva teinud tavalise ja teise seemnetega (kõrvitsa, päevalille, lina). Jõuluajaks tegin puuviljaleiva (rosinad, viigimarjad, pistaatsiapähklid), mis brie'ga oli eriti hea. Milliseid variante olete veel proovinud? tänud ette...
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-01-05 08:12:10
minu lemmikuks sai Vernanda tehtud soolaliha ja rosinatega kooslus.
Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2009-01-15 16:57:23
tegin liiseli retspti järgi, aga leib sai veidi nätske ja üsna pude. varem olen ikka vormis kergitanud 3-4 tundi, aga et leib jäi lame, siis mõtlesin, et lühendan seda kergitamise aega. ent võta näpust :S kas võis viga olla ka nõrgavõitu juuretises või siis asjaolus, et kasutasin ainult jämedama jahvatusega rukkijahu (lehe talu oma)? pean veel leivategu katsetama, enne kui rahule jään.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-01-15 17:44:12
Osaliselt jahus võis asi olla küll. Ja juuretisega võib kerkimine iga kord erineva aja võtta. Ikka taina, mitte kella pealt tuleks kerkimist vaadata. Pude tuleb leib siis, kui liiga vähe sõtkuda :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-01-15 17:46:52
Pole küll Liiseli, aga sõna tahan võtta :). Kas taigen oli ikka paks? Isegi vormis tegemise korral ei tohi taigen voolata. Mul on ta täiesti vormitav, nii et võiks ka põrandaleivana küpsetada. Kui siin Jõulu aegu tegin ainult jämedast jahust (peenike oli igal pool otsas), siis lisasin jahu pisut rohkem. Leib oli kohe pudedam, kuid nätske ei jäänud. Kuna alguses on juuretis tõesti nõrgem, siis võib viga ka selles olla.
Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2009-01-17 13:17:42
mul oli juuretis jõuludest saadik külmikus seisnud, küllap oli seepärast nõrk. taigna paksuse koha pealt tahan vastu vaielda. mina olen alati teinud sellise taigna, et just saaks veel kausist vormi kallata. käisin eelmise aasta lõpupoole ühe perenaise juures leiva tegemise koolitusel ja seal tehti ka nii. väga hää leib oli. minuteada on asi nii, et kui liigpaksu taigna teed, siis see ei kerki hästi :S leivategu on ikka täppisteadus, nii palju igasugu muutujaid :)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>