alternatiivne toiduvalmistamne

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-11-19 08:18:09
Stardust:
See tuli meelde.
Väga lahe! LED-id on mulle uudis, geniaalne mumeelest. Aitäh! Seal kommentaarides on toredad terminid asjale - "нямка" ja "Ohm sausage" :D

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2008-11-19 23:14:49
Marju:
Pille:
Pille:
Pioneerilaagris* sai selleks ikka triikrauda kasutatud :P
PS Kasvatajate eest salaja, muidugi.. * 1 aasta Lüllemäel, 7 suve Tabasalus, lisaks igasugu aktiivlaagrid Karepal (laululaagrid, rohelise vilenööri klubi laager jms)
Ka minu triikraua-röstsaia kogemused jäävad sinna varasemate Tabasalu laagri suvede (kah vast mingi 4-5?) aega. Ehk käisime koos diskolgi? ;)
Triigitud saiad ja maasikamoos... Pärlselja pioneerilaagris pandi see laulu sisse isegi :) Ühikas keetsime keeduspiraaliga mune. Tegelikult on ju ka puuahjus toiduvalmistamine üsna alternatiivne. Mul mingit korralikku pliiti praegu polegi ja puuahju kasutan päris sageli. Hetkel on hapukapsasupp ahjus :)

sussi-sussi.blogspot.com

Nummikene
Postitusi: 31
Kokaõpilane
2008-12-02 09:25:31
Sussi:
Tegelikult on ju ka puuahjus toiduvalmistamine üsna alternatiivne. Mul mingit korralikku pliiti praegu polegi ja puuahju kasutan päris sageli. Hetkel on hapukapsasupp ahjus :)
Sel juhul on küll minu talvine toidutegemine igapäevaselt alternatiiv, nimelt elangi ahjuküttega korteris ja süüa teen jahedamal ajal ikka puupliidiga, vaid küpsetised, mida väga harva juhtub, tuleb teha elektripliidil, sest puuahi ei funksi korralikult.

Liha teeb tigedaks!!!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-02 09:36:16
Nummikene:
Sussi:
Tegelikult on ju ka puuahjus toiduvalmistamine üsna alternatiivne. Mul mingit korralikku pliiti praegu polegi ja puuahju kasutan päris sageli. Hetkel on hapukapsasupp ahjus :)
Sel juhul on küll minu talvine toidutegemine igapäevaselt alternatiiv, nimelt elangi ahjuküttega korteris ja süüa teen jahedamal ajal ikka puupliidiga, vaid küpsetised, mida väga harva juhtub, tuleb teha elektripliidil, sest puuahi ei funksi korralikult.
Nummikene, kas Sa teed süüa puupliidiga (sh ahjuauk) või tavalise puuküttega ahjuga (millest siin juttu on)? Mul vanematel ka ahiküttega maja, aga süüa teevad ikka puupliidiga ja mitte kunagi puuahjus :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Riinyke
Postitusi: 80
Kokaõpilane
2008-12-02 16:55:42
Mina olen söömisel kasutanud, õige varustuse puudumise korral, pangakaarti või muid plastikkaarte.

Keegi pole patrioot tühja kõhuga.

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-12-02 18:29:11
Pille, tegin aastatel 1985-1994 kõik oma toidud puupliidil või lausa nn. puuahjus. Olid ajad! Ilusad kusjuures.
Alberta
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2008-12-03 17:01:32
Minu ema rääkis, kuidas tal tudengipõlves tuli kange loomakeele isu. Turult sai siis keel ära toodud ja kuna pliiti polnud, siis läks keeduspiraal käiku. Enam loo lõppu ei mäleta, aga juu see keel ikka valmis sai :) aga siin, kus ma elan, on lausa üks päris tore lastesaade, kus just katsetatakse erinevaid võimalusi toidu valmistamiseks. Näiteks küpsetati pannkooki selle eriti võimsa lambi (mis tavaliselt ehitusmehed objektil kasutavad, no ei tule nimi meelde) klaasist katte peal. Ja siis tehti lõkkel paberkotis peekonit ja muna. Muidugi kasutati ka automootori grilli ka. Üks ebaõnnestunud katse oli pesukuivatis plastikkarbi sees omletti teha :) Lapsed lustisid ja endal ka päris tore vaadata.
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-12-04 23:01:43
Jamie Oliver tegi: Ahjupasta tomatite ja mozzarella juustuga (pasta al forno con pomodori e mozzarella). ahju asemel kasutas grilli. grilli põhja kuumad söed, vahele (rest ja?) pann toiduga, peale pann kuumade sütega. ja siis vist tõmbas selle kõik fooliumiga üle. ilmselt paljud siit nägid ka seda... aga üles märkida siia teemasse ju võiks, sest mine tea, millal grillõhtul hoopis ahjuroa isu tuleb :)

http://kardemon.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-12-05 11:06:49
Kuskil viisteist aastat tagasi, kui poisid motokrossi sõitsid, oli näiteks Lätti võistlustele sõites täiesti tavaline kaasa pakkida mingi ühepajatoit vms. taoline suures potis ja seda siis grillil soojendada. Lõkke tegemine kuhugi autode mootorratase vahele polnuks mõeldav ja toitlustamise peale pahatihti sealsed korraldajad ei mõelnud. Võilevad ei ole ju sportlase toit, küll aga müüdi külmal ajal alati alati miskipärast külma õlut, mitte sooja teed või suppi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-20 16:29:51
Baking Bites blogis küpsetatakse suvepäikese abil autos küpsiseid: Car-baked oatmeal chocolate chip cookies. Välistemperatuur peaks olema vähemalt 38 C ja "küpsetamisperiood" 2-3 tundi. Meil nii kuumaks vist ikka ei lähe, aga kui keegi peaks olema Austraalias ja küpsisenälg peale tuleb, siis tasub ehk järgimist :D :D :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>