Lehttainas, selle valimine, valmistamine, kasutame

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-12-01 11:13:29
Ramsay rough-puff pastry tundub mõnusalt lihtne.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-01 11:17:16
Qsti:
Ramsay rough-puff pastry tundub mõnusalt lihtne.
Ma vaatan, et Ramsay on meie Salme Masso retseptist šnitti võtnud, aga lisanud selle rullimise-voltimise etapi :D :D :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-12-01 11:52:50
Pille:
Qsti:
Ramsay rough-puff pastry tundub mõnusalt lihtne.
Ma vaatan, et Ramsay on meie Salme Masso retseptist šnitti võtnud, aga lisanud selle rullimise-voltimise etapi :D :D :D
Ma vaatasin ka, et sama retsept (kogusedki pea samad) aga jah, rullimise "vaev" on lisaks, tulemus loodetavasti selle võrra õhulisem ka. Oma magustoiduraamatus ütleb ta selle kohta, et "don't expect the high rise that you get with all-butter or mascarpone flaky pastry, but you will certainly have a pastry that is flaky and buttery. It's wonderful for fruit tarts and apple pies."
Ssille
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2008-12-01 12:57:54
Mina olen teinud lehttainast ja ka pärmi-lehttainast ja pole üldse keeruline. Poe tainast pole veel küpsetanud, kuigi Rimis soodusmüügi ajal ostsin kg 19 krooni, ootab katsetamist.
Gunnel
Postitusi: 24
Kokaõpilane
2008-12-12 13:46:58
Mina pole siiani veel poes ühtegi normaalsete koostisainetega lehttainast näinud. Absoluutselt kõik lehttaignad, mille koostist olen uurinud, sisaldavad hüdrogeenitud taimerasvu (mitte võid). Kunagi lapsepõlves tegin ikka Napoleoni kooki omatehtud lehttaignaga, aga pirukate tegemist pole kunagi ette võtnud, see tundub nõks keerulisem. Tegelikult sisaldavad ka peaaegu kõik poesaiakesed seda vastikut hüdrogeenitud taimerasva, mis jääb suulakke kinni (nagu sööks kitti) ning mis on tervislikkusest väga kaugel. Olengi mõelnud suisa mõnele taignatootjale kirjutada, et nad võtaks vaevaks õigetest koostisainetest tainast valmistada.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-01-10 19:13:57
Tegin homseks Napoleoni kooki. Taignale lisan vedelikuga koos natukene äädikat. Aitab mu meelest õhulisusel kaasa. Suur või kogus teeb sellest tõeliselt mõnusa kiirlehttaigna (lapsed kipuvad taigna vägisi taigna kallale :)). Koogi ülesehitamisel panen kreemiga vaheldumisi ka moosi, soovitavalt mustsõstra, aga kuna seda täna nappis, siis segasin kabatšokimoosiga pooleks.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-01-11 15:11:23
Kolleegid küpsetasid eile suupisteid klassikalisel pirni-sinihallitusjuustu teemal: väikestele lehttaignaruutudele lõik pirni, natuke sinihallitusjuustu ja kreeka pähkel, veidikeseks ahju. Eriti kreeka pähkli lisamine andis väga hõrgu tulemuse.
Bunnygirl79
Postitusi: 109
Abikokk
2009-01-11 23:06:55
Mina olen kasutanud kollases pakis pärmi-lehetainast, Härmavili on vist tootja ja seni on täitsa hästi kerkinud, ja maitsel pole ka suurt viga. Vanasti, kui mul palju aega oli, siis tegin küll ise tainast Napoleoni koogi jaoks, aga see oli suur ettevõtmine, terve päev ikka läks :). Nüüd enam ei viitsi niimoodi mässata.

http://bunnygirl79.blogspot.com

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-01-12 08:12:31
ma eriti ei usu, et poest leiabki (ainult) võiga lehttainast, see paisutaks hinna ikka mitmekordseks ja sellega vist ükski tootja riskida ei taha. mina olen napoleoni koogi jaoks alati ise teinud tainast, just seda kiirlehtatainast ilma voltimiseta, nagu siin ülalmainitud retseptiski oli, poetainaga pole napoleoni veel teinudki. ühe korra olen teinud pärmi-lehttainast ja ühe korra tavalist, tulemus polnud just vaimustav, aga ka mitte katastroof. no ei tea, millal jälle viitsin selle ette võtta.

Elina tegemised

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-08-15 15:54:54
Tegin Grangeri retsepti järgi Pastéis de Nata koogikesi. Praktiliselt sama retsept mis siin, aga vee asemel on piim. Lihtne ja maitsev, aga ma ei jäänud rahule, tulid küll sellised nagu Pille fotol, aga originaalis ei tohiks sisu selline tükiline, krobeline olla. Peaks olema sile, arvan et kuumus on liiga kõrge ja ehk peaks ka kreemi valmistama traditsioonilisel viisil.

Zap*

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>