Kohvik spetsialiseeritud pannkookidele, TULEKSID?

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-05-24 17:06:47
Meringue:
Täitsa tore koht oli ka kunagi (ei tea, kas ta enam seal on, pole nii ammu Tallinnas sinna kanti sattunud) Järve Selveri bussipeatuse-poolses otsas üks kohvik/söökla, kus tehti ka pannkooke. Ja need olid seal tõesti maitsekas ja täidiserohked. Sai ka näha koogi valmistamist leti taga. Oleks sinna tiheminigi läinud kui see oleks olnud kesklinnale lähemal ja poleks asunud otse ostukeskuses.
See on seal ikka olemas. Minuarust on nende pannkoogid küll liiga rasvased. Aga näljakustutuseks muidugi läheb, kuigi mingiks elamuseks nende toitu ei nimetaks. Kulinaarseid elamusi olen saanud pigem nende kõrval asuvast pubist.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Meringue
Postitusi: 175
Abikokk
2010-05-24 17:50:41
Netcat:
Meringue:
Täitsa tore koht oli ka kunagi (ei tea, kas ta enam seal on, pole nii ammu Tallinnas sinna kanti sattunud) Järve Selveri bussipeatuse-poolses otsas üks kohvik/söökla, kus tehti ka pannkooke. Ja need olid seal tõesti maitsekas ja täidiserohked. Sai ka näha koogi valmistamist leti taga. Oleks sinna tiheminigi läinud kui see oleks olnud kesklinnale lähemal ja poleks asunud otse ostukeskuses.
See on seal ikka olemas. Minuarust on nende pannkoogid küll liiga rasvased. Aga näljakustutuseks muidugi läheb, kuigi mingiks elamuseks nende toitu ei nimetaks. Kulinaarseid elamusi olen saanud pigem nende kõrval asuvast pubist.
Oh ei, ega ma ise ka pannkookide kohta suur "elamus" ei ütleks. Lihtne, kõhtu täitev pannkook oma võlus. Mulle täitsa meeldisid nende menüüs mingid kohupiima-toormoosi pannkoogid, kus erinevalt nii mõnestki kohast, jagus küllaga nii kohupiima kui ka hapukat moosi. Ja minuarust nad midagi väga rasvast ei olnud ka (võib-olla mul lihtsalt vedas?). Soolaseid ma muidugi ei proovinud. Aga eks need kogemused on ka 3-4 aastat vanad. Juu siis vahepeal ka selle koha tase alla käinud?

Köögikatsed

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-05-24 21:12:07
kui vaadata seda, kus rubriigis teema on, siis tundub, et äraplaan materialiseerub mujal kui Tallinnas. ma arvan, et ei oleks halb mõte, eriti siis, kui seal veel miski lisanüanss on - kas krepid, või siis läbinisti a la vanaema stiil. või et rõhutatult peredele mõeldud koht.

Da Vahtra Residence

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-05-25 10:33:12
Kardan, et mida väiksem koht, seda raskem on kindla lisanüansi peal välja vedada. I mean, vt Kristjan & Kristiine, mis ometi asus Tallinnas, pakkus palju muudki head peale kreppide ja ometi läks millegipärast vett vedama. On suur oht, et varsti saab sellisest hoolega timmitud kontseptsiooniga võluvast kohakesest "mikros soojendatud pannkook moosiga, mikros soojendatud pannkook meega, päevapraad 38.-, jaa loomulikult saab meilt friikaid ja viinereid ka", kui nad väiksemas kohas pankrotti ei taha minna. Minu enda jaoks oleks probleem 100% pannkookidele spetsialiseerunud kohas, et kui seal sooviks süüa nii soolast käiku kui magustoitu, siis mulle oleks liiga üksluine süüa peale soolase täidisega pannkooki veel magusaid pannkooke. Nii toitumise kui maitsemeele mõttes. Et kui pakkuda mõlemaid, siis peab mõlemale käigule olema ka mingi alternatiiv. Meeldiv tundub ka ainult magusatele pannkookidele keskenduv kontseptsioon, aga nagu ülal märkisin, kas nii spetsialiseerunud kohal on meil siin ja praegu šansse? Ja siis, et tavalist kooki moosiga tõesti välja sööma ei läheks. Peaks olema midagi uut ja huvitavat, erinevast jahust pannkoogid, taignasse pandud lisanditega pannkoogid, aeganõudva ja värskelt valmistatud täidisega, hooajaliste marjadega jne. Midagi neile, kes ei pelga kaloreid ja midagi ka neile, kes soovivad lahjemat või tervislikumat kraami.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2010-05-26 11:26:54
Mulle tundub et Tartus asuv Crepp on üsna hea (ja auhinnatud ning väga külastatav) eeskuju. Sealses menüüs on küll palju soolaseid ja magusaid pannkoogilisi, aga ka suur valik erinevaid (ka sooje) salateid ja mõned koogid. Netcat tõi välja olulise mõttekoha - kahte käiku pannkooke järjest ei soovi ilmselt ka suurimad pannkoogiarmastajad.
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-05-26 11:34:01
Blondie:
Mulle tundub et Tartus asuv Crepp on üsna hea (ja auhinnatud ning väga külastatav) eeskuju. Sealses menüüs on küll palju soolaseid ja magusaid pannkoogilisi, aga ka suur valik erinevaid (ka sooje) salateid ja mõned koogid. Netcat tõi välja olulise mõttekoha - kahte käiku pannkooke järjest ei soovi ilmselt ka suurimad pannkoogiarmastajad.
no mina sööks küll hea meelega 2 pannkooki järjest ära...ma tavaliselt niimoodi teengi, et esimene pannkook käib nt praetud suitsuvorsti ja juustuga (mulle veel eriti meeldib, kui pannkook ise on magus :P ) ja teisele uhan siis moosi :D

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2010-05-26 13:37:30
Netcat:
Kardan, et mida väiksem koht, seda raskem on kindla lisanüansi peal välja vedada. I mean, vt Kristjan & Kristiine, mis ometi asus Tallinnas, pakkus palju muudki head peale kreppide ja ometi läks millegipärast vett vedama.
Ma arvan, et Kristjan & Kristiine läks vett vedama asukoha ja hinnataseme poolest. Asukoht oli siiski natuke kõrvaline, kesklinnast jala ei läheks. Kadriorust jäi samuti natuke kõrvale. Hinnatase oli pigem kõrge, seega ei saaks loota ka kohalikule klientuurile, kes seal hommikust/lõunat sööks. Nende miinused võrreldes NOPiga (kelle hinnatase on sarnane) olid asukoht (NOP asub Kadriorupargist jalutuskäigu kaugusel) ja interjöör. Kristjan & Kristiine nurgapealne keldriruum (küll väga valgusküllane) ei olnud minu meelest liiga hubane. Nad küll olid väga püüdnud selle hubaseks teha ja see õnnestuski mingi piirini, kuid mingil põhusel ei olnud see koht, kus tahaks tunde veeta (mida ma teen näitks teinekord kirjatööd tehes NOPis). Menüüvalik oli neil minu silmis väga hea. Seal sai nii creppe kui galette (vabandan, kui kirjapilt ei ole õige) ja samal ajal ka väga häid salateid. Seega, kui üks osapooltest soovis pannkooki, siis mitte pannkoogihuviline sai salatit süüa (mis olid seal suured, head ja pea lõuna eest). Seega uue koha jaoks tooksin välja märksõnad: - Asukoht - Asukohale vastavalt valida sihtgrupp - Sihtgrupile vastavalt kontseptsioon - Kas odav ja noortepärane/kiire - või siis natuke kallim aga seevastu kvaliteetsem ja mitmekesisem (a'la Kristjan & Kristiine). - Kontseptsioonile vastavalt interjöör :)

le D?ner

<< 1 | 2 >