Erinevad mandlid ja pähklid

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2010-10-22 16:31:41
kas turul müüdavad sarapuupähklid on juba kuivatatud? lugesin, et korjatud pähklid tuleks säilitamiseks kuivatada aga kuidas aru saada kas nad on kuivatatud juba või mitte? ei tulnud kahjuks selle peale et ostes küsida.

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2010-10-22 16:38:43
Edith:
kas turul müüdavad sarapuupähklid on juba kuivatatud? lugesin, et korjatud pähklid tuleks säilitamiseks kuivatada aga kuidas aru saada kas nad on kuivatatud juba või mitte? ei tulnud kahjuks selle peale et ostes küsida.
need, mida ma tartu turult olen ostnud, ei tundu küll kuivatatud olevat.. küsinud pole, aga maitse lihtsalt hoopis teine kui poest ostetutel.. värskem ja mahlasem või nii..
Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2010-10-22 20:57:57
Põrnikas:
Edith:
kas turul müüdavad sarapuupähklid on juba kuivatatud? lugesin, et korjatud pähklid tuleks säilitamiseks kuivatada aga kuidas aru saada kas nad on kuivatatud juba või mitte? ei tulnud kahjuks selle peale et ostes küsida.
need, mida ma tartu turult olen ostnud, ei tundu küll kuivatatud olevat.. küsinud pole, aga maitse lihtsalt hoopis teine kui poest ostetutel.. värskem ja mahlasem või nii..
oled sa proovinud neid säilitada ka? st kauem kui nädal või kaks

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2010-10-22 21:58:06
Edith:
Põrnikas:
Edith:
kas turul müüdavad sarapuupähklid on juba kuivatatud? lugesin, et korjatud pähklid tuleks säilitamiseks kuivatada aga kuidas aru saada kas nad on kuivatatud juba või mitte? ei tulnud kahjuks selle peale et ostes küsida.
need, mida ma tartu turult olen ostnud, ei tundu küll kuivatatud olevat.. küsinud pole, aga maitse lihtsalt hoopis teine kui poest ostetutel.. värskem ja mahlasem või nii..
oled sa proovinud neid säilitada ka? st kauem kui nädal või kaks
siiani on paari päevaga otsa saanud :P igakord mõtlen, et peaks rohkem ostma ja säilitada üritama, aga siiani pole selleni veel jõudnud
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-10-22 23:07:29
Edith:
oled sa proovinud neid säilitada ka? st kauem kui nädal või kaks
mina ostsin ka neid eelmine sügis Tartu turult. Panin kaanega klaasist purki ja vähehaaval muudkui sõin. Lõpp läks kevade paiku hallitama-ilmselt selline purk ei ole parim koht, vast paberkotis oleksid paremini säilinud.

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-01-29 11:03:05
Tõstan siia ühe teise teema: 13.3.2008:
Tiina:
Tõstaks seda teemat ja küsiks uuesti - kas keegi sellist haruldust nagu pekanipähkleid siinmail kohanud on? Mu Ameerika kokaraamatutes nii põnevad retseptid...
Põrnikas:
Tartu kaubamaja ökoriiulis on täitsa olemas. Rapunzli omad. Ilmselt siis ka Tallinna kaubamajas ja ehk ka ökopoodides.
14.3.2008:
Mii:
Stockmanist on võimalik samuti leida - suht suured pakid, 500 g, aga mulle meeldib nii - tükk aega mureta.
Pille:
Mii:
Stockmanist on võimalik samuti leida - suht suured pakid, 500 g, aga mulle meeldib nii - tükk aega mureta.
Pekanipähklid rääsuvad kõrge rasvasisalduse (u 70 %) tõttu kergesti, nii et kui suurtes kogustes osta, siis kindlasti säilitada sügavkülmas (kuni 6 kuud) või siis kinnises karbis võimalikult jahedas ja kuivas kohas (nt külmkapis, kuni 6 kuud) - sügavkülmas säilivad maitseomadused kõige paremini. Pekanipähklid võtavad hästi kõiksugu muid lõhnu kinni, sh köögi- ja puuviljad, mistõttu on oluline neid õhukindlas karbis hoida.
5.4.2008:
Tikkk:
Kui ma nüüd ei eksi, siis minu arvates nägin ma neid kunagi isegi keskturul teate-küll-seal-pähkliputkas. Aga mõned kuud tagasi ja ainult korra.
6.4.2008:
Qsti:
Mii:
Stockmanist on võimalik samuti leida - suht suured pakid, 500 g, aga mulle meeldib nii - tükk aega mureta.
Huvitav, mis see 500-grammine pakk maksab? Ma ei raatsi 100-grammist pakki osta, sest see maksab siin 3€. Tervislikkuse poolest aga nii tahaks neid süüa.
Fre:
NOP-is oli mumeelest ka pekan - pähkleid. Kas e.k. on muidu õigesti "pekaan"? Ma olen seni näinud kas peekan või pekan kirjapildis.
7.4.2008:
Thredahlia:
Nii eestikeelsete taimenimede andmebaas kui ka seaduandlus kasutab nimetust "pekanipähklid".
8.4.2008:
Mii:
Qsti:
Huvitav, mis see 500-grammine pakk maksab? Ma ei raatsi 100-grammist pakki osta, sest see maksab siin 3€.
Minu mäletamist mööda 200 krooni ringis. Igapäevaseks söömiseks just osta ei taha küll.
Merle:
Ka EKI keelenõuvakk ütleb: pekanipähkel

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-01-29 11:07:05
Toitumistarkus.ee leht kirjutab: Miks on oluline pähkleid ja seemneid leotada?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >