Ulukiliha (metsloomade liha)

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2011-02-09 19:57:33

metsseafileega on kõigepealt see lugu, et keeritsussi suhtes peaks liha olema kontrollitud. Kui ei, siis tuleb teda korralikult hautada (see vist oligi Sul plaanis?) ja peab ka jälgima, et liha töötlemiseks kasutatu (noad, haamer, lõikelaud) saaks pärast korralikult kuuma veega pestud.

Ei juhtu selle sügavkülmutamisega midagi, eriti kui hautada kavatsed. Ja kui ei jõudnud veel sügavkülma panna, siis ei juhtu lihaga ka midagi tavalises külmkapis. Eriti kui paned ta täna õhtul või homme hommikul marinaadi.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2011-02-09 23:18:59
tavaliselt saadavad jahumehed lastud looma liha kohe kontrolli, enne kui liha jagama hakkavad:)

Vanapere köögikatsetused

Meringue
Postitusi: 175
Abikokk
2011-02-10 16:14:18

Tänud kõigile vastajatele!
Pakkisin ta siiski eile öösel sügavkülma ootama paremat aega. :)

See Kiilikese medaljonide retsept kõlas küll suus-sulavalt (ka mulle, mitte-lihasööjale :D), nii et tõenäoliselt läheb kunagi proovimisele!

Keeritsussi pärast ma muret ei tunne. Tõsi, veterinaari tõendit ma oma vanaisalt ei küsinud, kuid arvestades seda, et ta on olnud jahimees ligi pool sajandit, õppinud omal ajal metsandust ning ka üldiselt väga kohusetundlik mees, siis ma olen veendunud, et kõik on korras.

Aga aitäh hoiatamast-informeerimast siiski! :)

Köögikatsed

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2011-02-13 22:38:07

Valmistasin Epp Mihkelsi Ulukiroogade raamatust metssea-tomati-oliivipada . Kasutasin pehmet põrsaliha ja tuli ikka väga maitsev :)

Retsept ka blogis

Vanapere köögikatsetused

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2011-05-05 15:25:25

Bolognesekastet saab edukalt teha ka metssealihast.
Väga maitsev:)

Retsept ka blogis

Vanapere köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-28 17:48:12

Meie läheme homme sõprade juurde süüa tegema, toidukorvis järgmised tükid:

1. Kuldi munad
2. Kuldi maks
3. Kuldi süda
4. Põdravasika erinevad lihad
5. Põdravasika maks
6. Soku keel
7. Soku erinevad lihad
8. Põdravasika selgrooga ja kael
9. Soku kael ja muud kondid

Mida soovitate, head nami-namikad? :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2011-10-29 11:17:55
Pille:
Meie läheme homme sõprade juurde süüa tegema, toidukorvis järgmised tükid: 1. Kuldi munad 2. Kuldi maks 3. Kuldi süda 4. Põdravasika erinevad lihad 5. Põdravasika maks 6. Soku keel 7. Soku erinevad lihad 8. Põdravasika selgrooga ja kael 9. Soku kael ja muud kondid Mida soovitate, head nami-namikad? :)
Mis siin soovitada kui pisar on silmas sellist valikut lugedes:)
Aga - kui ilm ei hirmuta, teeks kasvõi paar tükikest sokusašlõkki, pasteeti, toorvorsti, konservi/rillette, hautist.

Profa köögipool

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2012-04-17 19:54:08
Kogemata sulatasin lamba asemel metssea tüki üles, aga kuna karri-isu oli niivõrd suur mõtlesin, et why not? Ei tulnud suurem asi, metssea maitse ei sobi ikka karri sisse...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-11-14 13:39:26

Eesti Ekspressis jagas hobikokk Aare Sild oma põdralihakotleti retsepti:

PÕDRALIHAKOTLETID PORGANDI JA INGVERIGA

Vaja läheb:

•700 g põdrahakkliha
•2–3 kääru ilma koorikuta saia
•4 keskmist porgandit
•poole pöidla suurune tükk ingverit
•4 tublit küünt küüslauku
•väike punt peterselli •väike punt värsket koriandrit
•2–3 sibulat
•300 g hapukoort
•muskaatpähklit
•maitse järgi soola-pipart

Valmistamine:

Riivi porgand, haki peeneks sibul, ingver ja küüslauk.
Leota sai vees pehmeks, haki petersell ja koriander.

Aseta hakkliha suuremasse kaussi ja sega kõik ained omavahel kokku. Maitsesta soola, pipra ja muskaatpähkliga, lase massil umbes pool tundi toasoojas maitsestuda. Kui tundub, et mass on liiga paks, lisa vajadusel vett.

Tee käte vahel parajad pallid ja pruunista kuumal pannil mõlemad pooled. Aseta pruunistatud kotletid ahjuplaadile, soojenda ahi 220 kraadini.

Aseta kotletid ahju ja küpseta u 15 minutit. Serveeri kartulipudru ja sinepi, mädarõika või ka punase veini kastmega.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-02-15 09:50:00
Marii:
Tere!

Lähenemas on sõbra sünnipäev ja väike puhkus Afganistaanist ning plaanis teha selline süldilaua moodi asi. Tulemas on ca 30 inimest. Plaaniks on lauale panna sooja söögina metssea liha aga hetkel puudub igasugune kogemus metslooma liha tegemisega ja siis kohe korraga vaja teha 30nele inimesele :)..

Küsiksingi nõu.. Kuidas seda liha teha?

Liha kõrvale pakuks nt kartulit, kastet ja praekapsast, see esialgne idee. Milline see liha aga peaks seal olema ja kuidas seda teha on aga küsimus omaette.. Kastme koha pealt pole ka muud ideed kui lihtsalt valge kaste, kui keegi teab soovitada muud siis olen väga rõõmus :)!

Olen igasugustele ideedele avatud!

Oskab keegi nõu anda ja aidata meid :)?

Parimat, Maarja

Ilse vastus:

Ilsu:
Oi, kui puhkusele saabuvale sõdurile, siis peab ikka hea saama ! Äkki leiad siit midagi ja uuri see foorum ka läbi. Kindlasti on oluline milline lihatükk sul kasutada on. Mina soovitaks pigem mõnd hautist kui terve tükina küpsetamist, saab kindlasti pehmem ja mahlasem.
Muide, eelmisel reedel sain ühel üritusel selle retsepti järgi tehtud metsseapraadi keefirimarinaadis - oli väga mõnus ja pehme liha!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>