Petu

Postitusi: 174

Tiitel: Abikokk

Viimased postitused

2016-01-25 22:16:00

 

nii see elu läheb. Ei ole enam ka Cha Daod, millega ma, ausalt öeldes, sõbraks ei saanudki. Aga pro mortuis jätame vahele, Cha Dao koha peal on nüü Wu Wei, millega ma sain kohe kiiresti suhteliselt hästi sõbraks. Oma osa on muidugi selles, et vana merekaru Raul (ümber maailma aitas juhtida laeva, mäletate?) on seal üks asjale hoo sisse andjatest, teda ma vanast ajast tunnen. Aga köögis pidi tal ikka õige hiina kokk ka olema :)

Tegijate ideeks tundub olevat, vähemalt osaliselt, see tükk üsna tühja maad, mis jääb kiirsöögihiinakate ja Chedi vahele. Tai Boh-ist on Wu Wei vähem pretensioonikas (mis kajastub meeldivalt ka hinnakirjas) ning erinevalt Dao Huast rõhutakse kõvasti fusioni peale, autentseid hiina maitseid keegi ilmselt taga ei aja.

Nojaa. Aga esimene kord ma tellisin Rauli soovituse järgi siia tartari ja enda nina järgi seakülje, teisel korral aga juba kindlama käega dim sumi valiku ja pho. Tartarist tegi idamaise toidu vetikaleht, see mulle väga sügavat muljet ei jätnud, seakülje glasuur aga jäi meelde küll.
Aga dim sumid ja pho olid juba hoopis teisest klassist. Ma olen Chicago hiinalinnas päris mitu korda erinevates kohtades erinevaid dim sume söönud ning Wu Wei omad olid ikka ka väga väga head.  Ka pho oli väga hea. Tõsi, natuke väiksem kui tavaliselt (sest pole mõeldud iseseisva toiduna ilmselt) ja minule üllatuseks ei käinud sinna piparmünti, selle kallal ma natuke norisin. Kuid aluseks olev puljong oli tõeliselt maitsev.

Üldmulje jääb ikka tugevasti plusspoolele. Ja loodan, et see jääb sinna nüüd püsima ja et nad arendavad seda vaikselt edasi. Neil on lõunapakkumised ka, peaks mõnikord, kui vaba päev juhtub olema, katsetama.

Eva:
Kopli Hanlong kinni pandud. Hanlongi omanikud avasid uue restorani, Cha Dao, ja kokk töötab ka nüüdsest seal.

http://www.perenaine.ee/

2016-01-25 21:42:20

jah, sellega ma olen täiesti nõus, et segane. Lisaks Tallinna nurgabaaridele on oma teema ju ka veel nii mõnelgi kohal, mis pakuvad eelkõige ajaloolisest seisukohast :))

See restoranide andmebaas on on muidugi hea mõte, see läheb siis foorumist üldse välja, eks? Admin saab oma struktuuri valmis teha, ette näha kasvõi kohustuslikud väljad, mida iga uue söögikoha arvustaja kirja peab panema (asukoht, hinnatase, vms ja muidu ei saagi arvustust kirjutada, kui kohustuslik väli on täitmata), igaüks saab siis kommenteerida ja kasvõi tärne anda, no u nagu tripadvisor? Pmst ei tohiks olla isegi keeruline andmebaasile ette öelda, et see karjuma kukuks, kui sama nimega söögikohta teist korda registreerida tahetakse. Ja otsida on ka väga lihtne.
See peatselt avatavate kohtade rubriik on vbl natuke offtopic, sest kohad on ju lahti. Aga no vaatame. Äkki leiab mõne muu sobiva teema :) Eks tulevikus, kui andmebaas tekib, võiks neid kommentaare sinna nihutama hakata. Paras näputöö muidugi :)

Pille:

Petu, nii tore teemaarendus :) Meil on tegelikult plaan teha Nami-Nami kasutajate poolt täiendatav restoranide andmebaas. Praegu oli foorumis ses mõttes segane, et nt Ida-Virumaa oli üks suur teema, Tallinnas oli igal nurgabaaril oma eraldi teema, Saaremaal mingid kohad eraldi, mingid koos jne. Mõtleme seda asja, eks!

Seniks aga kasutame äkki seda teemat? http://nami-nami.ee/forums/view_topic/2795 :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

2016-01-24 22:51:17

No nüüd ma saan vähemalt asjast aru :)

Millega seoses konkreetne küsimus minu jaoks üles kerkis, on see, et ma sõin hiljuti ühe suurepärase ja ühe katastroofilise õhtusöögi, kummagi söögikoha kohta teemat ei ole ja seetõttu jäigi kirjutamata. Käin üsna palju väljas söömas ja  söögikohtade arvustused on minu jaoks foorumis väga oluline rubriik, ma pean sellega sageli nõu :) ja hea meelega ka annaksin seda nõu ka teistele, kui mul parasjagu juhtub olema. Sinna kirjutati üldse palju ja ma kahtlustan, et uute kohtade lisamise võimalus võib seda hoogu maha võtta, kui nii polegi juba juhtunud. Võimalik, et on muidugi olemas veel mõni ja intelligentsemgi lahendus, kuidas uue söögikoha kohta, mida siiani veel kõneks võetud ei ole, arvamust avaldada.

Ja ei vaidle üldse vastu, et sellest, kui ainult adminnil on uute teemade tekitamise võimalus, piisab. See hoiab ära olukorra, kus, viitsimata foorumis otsida, tekitatakse dubleerivaid teemasid või vormistatakse teema üldse halvasti ja adminn peab siis kraamima seal ja tõstma postitusi kohta, kuhu nad võiksid kuuluda jne. Seda, kui ma õigesti mäletan, tuli varem kaunis tihti ette.

Pille:

Petu, ei ole liiga pealetükkiv. Tunnistan, et see uute teemade tekitamise võimalus kadus ära natuke tehnilistel põhjustel ja natuke teadlikult. Natuke tahaks suhtlemist siit foorumist temaatiliste artiklite alla suunata, ehk kui vähegi sobiv teema-artikkel on olemas, siis me eelistaks seda foorumiteemale. (Kui pole, aga võiks, siis saada mulle vihje info@nami-nami.ee) :) 
Samas on teoreetiliselt siiski ka uute foorumiteemade tekitamise võimalus minul kui adminnil olemas. Kas ikka tundub, et peaks kõigil see võimalus olema, nagu vanasti? (Foorumit kasutas ca 10% Nami-Nami kasutajatest, seepärast need muudatused)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

2016-01-24 12:55:07

kas ma olen liiga pealetükkiv, kui ütlen, et see teema ei ole minu jaoks lahenenud?

Petu:

kas minul on midagi viga või on Safaril midagi viga? Prillid on justkui puhastatud värskelt ja veini olen ka alles kaks klaasi joonud, aga seda kohta, kust ma saaks uue teema teha, ei paista mulle kusagilt. Uue postituse saab küll kirjutada (nagu näha), aga uut teemat alustada?

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

2015-12-12 22:02:28

kas minul on midagi viga või on Safaril midagi viga? Prillid on justkui puhastatud värskelt ja veini olen ka alles kaks klaasi joonud, aga seda kohta, kust ma saaks uue teema teha, ei paista mulle kusagilt. Uue postituse saab küll kirjutada (nagu näha), aga uut teemat alustada?