Tordipõhi e. biskviitpõhi

Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-06-19 21:03:13
Mõtlesin, et ajasin udu ja helistasin emale :) Sain kinnitust 6-6-6 (muna-suhkrut-jahu) ja emale meeldib kui 2 spl on kartulijahu ning 4 spl nisujahu. Mõõtsin vormi ära, 26 cm. /täitsa naljakas, pean alati mõtlema kuidas mõõtma kirjutatakse, kas õ või ö-ga :D
Metsvaarikas
Postitusi: 121
Abikokk
2008-06-20 07:18:40
Mina teen täpselt samamoodi nagu Betty ja minu ema, 6 muna, 6 spl suhkrut, 4 spl jahu ja 4 spl kartulitärklist. Munad tuleb heledaks paksuks vahuks lüüa. Tordipõhja pidi saama valutult pooltitada niidiga. Ise ei ole veel proovinud.
Gegegerda
Postitusi: 327
Abikokk
2008-06-20 07:57:21
Ütleme siis ära, et tegin kuue munaga, mis on 28 cm läbimõõduga vormile täitsa sobiv. Vahepeal kerkis nii palju, et "punnu" oli juba vormi äärtest kõrgemal, aga siis vajul jälle natuke kokku. Lõikasin põhja kaheks, esimese kihi peale kohupiimapasta ja mõned maasikad, teise kihi peale vahustatud vanillikreem ja palju maasikaid. Niisutusvedelikuks olid purustatud maasikad segatuna veega. Maitsest räägin veidi hiljem.

www.gegegerda.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-04-29 17:14:33
Gretithy:
Olen natukene hädas ideaalse tordipõhja küpsetamisega. Olen paari nädala jooksul proovinud biskviiti teha kolm korda ja ükski kord ei ole see hästi välja tulnud. Esimene kord tuli ahjust välja täiesti pannkooki, kaks hilisemat korda olid natukene paremad, kuid vajusid keskelt kokku. Taignaks olen kasutanud 4 muna, 1,5-2dl suhkrut, 1dl nisujahu, 1dl maisijahu ja 1-2tl küpsetuspulbrit. Mune vahustasin 6 minutit, sõelusin jahud ja küpsetuspulbri korralikult läbi ning lisasin väga õrnalt taignale. Küpsetasin 175C ahjus 40 minutit ja tulemus oli selline: Ahi on vaid aasta vana ning tegemist on fan assisted ahjuga, kahjuks ma selle eestikeelset vastet ei tea. Kui pealmine enam-vähem sirgeks lõigata, siis tordipõhi ise maitses ja tundus täitsa normaalne: Sooviks aga ühel päeval käppa saada ilus tordipõhi, mis ahjust ilusana välja tuleb. Kahjuks ma ei tea, kas ma peaks tainast timmima või küpsetuskuumust/-aega, seega otsin abi targematelt ja kogenenumatelt.
Kätrin:
Meie vahustasime koolis ja nüüd ka kodus biskviidi jaoks munasid vähemasti 20minutit, kui me neid just vesivannil kuumutades ei vahustanud. Muna vaht peab olema peaaegu valge ja mitte tagasi vajuma, kui lindi-testi teha. Üle 4 muna biskviidi tegemisel, vahustasime alati munakollased ja valged eraldi, kodus seda enamasti teha ei viitsi, aga 8-10 muna biskviidi puhul on nii tulemus kindlam.
Liilia:
no minu meelest on sinu reteptis esiteks liiga palju suhkrut (piisab ka 1 dl) ja küpsetuspulbrit on ka ikka liiast (mina näiteks panen 1.5tl 4 muna kohta). Ja vahustada soovitan samuti kauem, ikka 10 min vähemalt aga siis peab mikser ikka piisavalt võimas olema või siis kollane ja valge eraldi. Ja ahjuust küpsetamise ajal pole ka mõistlik avada. muud ei oska soovitadagi, eks see rohkem katsetamise värk ongi ;)
Mina kasutan seda retsepti tordipõhjade tegemiseks - 4 muna kohta 1,5 dl e 125 g suhkrut, 1 dl jahu ja 1 dl kartulitärklist, 1 tl küpsetuspulbrit. Mul on KitchenAid, vahustan munavalged-kollased korraga ja ikka hästi tugevaks tihedaks kohevaks ja paksuks vahuks. Üldiselt mulle tundub, et mune kiputaks alavahustama (kui mul poleks KA või mõni muu samaväärne masin, siis ilmselt vahustaksin ka valged ja kollased eraldi. Nagu Liilia ütles, ahjuust avada ei tohiks "enne õiget aega". Ja mina teen biskviidi eelmisel päeval valmis ning keeran jahtunud tordipõhja fooliumi või toidukile sisse ootama. Saab palju paremini pooleks lõigata, kui värsket tordipõhja.. Sellest oli siinsamas teemas juba juttu:
Qsti:
Vandiste:
Ma kasutan kohe teemat ära ja uurin omakorda, et kas tihkema ja mitte nii pudiseva tordipõhja jaoks on kasulik nisujahu asemel tärklist kasutada. Mul kipuvad põhjad ikka väga pudisevad olema.
Mina olen kuulnud soovitust tordipöhi vähemalt päev varem valmis teha ja seda külmkapis säilitada (korralikult pakitult) siis ei pudise ja saab hästi lõigata.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-04-29 20:01:00
Eks ma üritan mune veel pikemalt vahustada, sest see tundubki see peamine siin olevat. Ahjuust ei avanud ma kordagi enne valmimist, kook vajus omaette ahjus olles sedasi keskelt lohku.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-04-29 20:04:05
Gretithy:
Eks ma üritan mune veel pikemalt vahustada, sest see tundubki see peamine siin olevat. Ahjuust ei avanud ma kordagi enne valmimist, kook vajus omaette ahjus olles sedasi keskelt lohku.
Kui suur Su vorm on, Gretithy? Fotol tundub see tordipõhi jube kõrge olevat.. Ma enamasti küpsetan 24 cm vormis, mõnikord 26 cm.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-04-30 00:08:53
Pille:
Gretithy:
Eks ma üritan mune veel pikemalt vahustada, sest see tundubki see peamine siin olevat. Ahjuust ei avanud ma kordagi enne valmimist, kook vajus omaette ahjus olles sedasi keskelt lohku.
Kui suur Su vorm on, Gretithy? Fotol tundub see tordipõhi jube kõrge olevat.. Ma enamasti küpsetan 24 cm vormis, mõnikord 26 cm.
Mõtlesin alati, et mu kasutatud vorm on üsna suur, aga joonlaud ütles, et diameeter on vaid 21 cm.
Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-04-30 15:01:22
mina kui k?simiksriga vahustan siis v?hemalt 10 min kuna mu gaasiahi ei armasta biskviiti seda tavalist 4muna 4 suhkrut4 jahu siis ma teen yldse nii 4 muna 1,5 suhkrut 3 dl jahu ja 1 dl keevat vett ja 1 tl kypsetuspulbrit Mikserdan mune mitte v?hem kui 10 min suhkruga siis tortsutan juurde keeva vee segan omavahel kuivained ning seejarel mikserdades tasasel kiirusel segan juurde lusikakaupa jahu kypsetan 20 min 200 g juures ja ahju ust ei ava enne kui 20 min t?is kerkib ilusti nii yles et vormist 3cm korgem ja kasutan 26 cm vormi Koogi saab vabalt l6igata ilma pudistamata 3ks v 4ks ,kasutan ka sakilist leivanuga

PAPRIKA: Karima's Food

Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2012-05-01 17:26:31
Mina teen alati nii: 150 g nisujahu 4 sl ehk 75 g kartulitärklist 2 dl suhkrut 7 muna 0.5 tl küpsetuspulbrit Alati on väga ilus biskviit küpsenud. Retsept on Nami Biskviittaigna oma aga lisan reeglina ka natuke küpsetuspulbrit - ma ei tea, miks. Ja valmistanud olen alati esimese variandi järgi.

Armastus käib kõhu kaudu :)

<< 1 | 2 >