SAAREMAA: söögikohad

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2011-01-22 10:17:24
Hetkel mitmendat päeva saaremaal ning erinevaid toidukohti juba huvipärast külastanud. Positiivsest küljest toon välja muidugi Go Spa restorani. Ja sealne šokolaadi kook väärib kindlapeale tagasitulekut (sama, mis Zapxpxau pildilgi). lisaks kiidaksin chameleon lounge-tüüpi kohta. Toidud, mis tellisime olid õnnestunud 100%, lisaks oli ülihea kõrvale serveeritud soe porgandi lisandi ja ürtidega kukkel. Ahjaa ja sattusin puhtjuhuslikult ka vanalinna kohvik-pagariärisse, see õige pisut peatänavast eemal. Sealsed saiakesed maitsesid ülivärskelt.

www.kokkama.ee

Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2011-08-13 21:30:08
Käisime oma Muhu ja Saare reisil ka Lümandas söömas - oi kui mõnus ja tore oli :). Igatahes süüa oli metsikult ning kõik maitses :).
Infanta
Postitusi: 72
Kokaõpilane
2011-08-22 13:54:30
Sel suvel kodumaad väisates sai ka Saaremaal käidud. Ja väga meeldiva söögi(koha)elamuse saime Sadhust. Esiteks oli juba koht ise oma boheemlaslikus pretensioonituses vahva, teiseks oli teenindus väga sõbralik ja meeldiv ning kolmandaks olid seal jumalikud kalaroad. Meie sõime siiga ja linaskit, mille mõlema kohta võib ainult head öelda. Mina olen ehk veidi pirtsakas ja kui nägin, et minu pirakas linask on seest veel veidi punakas, palusin seda veel veidi küpsetada. Seda tehti vastuvaidlemata ja lisaks olid ka lisandid praele uuesti juurde pandud (seda ei osanud küll oodata ega soovidagi :) Igal juhul oli teistkordselt küpsetatud linask suurepärane. Väga maitsev oli ka nende juustukook. Kindlasti julgen soovitada :)
KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2012-02-27 16:43:08
Veetsin viimase ja pika aastapäeva nädalavahetuse Saaremaal ja sai külastatud sealseid söögikohti. 24. veebruari õhtusöögi kohak valisime Arensburgi ja meelega hotelli restorani (mitte lounge poole), tundus selleks puhkus pidulikum ja päevakohasem. Kuna olin käinud seal ainult suveperioodil üllatas koht väga ilusa ja hubase miljööga : küünlad, kamin, mõnus muusika. Tellitud sai : tomati bruschettad gratineeritud Mozzarellaga, lõhetatar sinepikastmega, grillitud veisefilee seente, juurselleripüree, küpsetatud ubade ja hautatud sibulakastmega ja peekonisse mähitud lambafilee kartuligratääni, tomati-chutney ja rosmariinikastmega. Laste menüüst preilile kartuli-lillkapsa püreesupp ning friikad vinkudega. Olime kolmekesi ja kahjuks magustoidu jaoks ruumi ei jäänud - portsud on tõeliselt suured! Teenindus oli väga armas ! Veini valikut kiidaks samuti, majavein oli täiesti ok vein ja väga hea hinnaga! Samuti toodi tasuta kannuvesi! Kui nüüd söögi koha pealt nuriseda, siis lamba puhul ehk peekon tappis veidi lamba maitset aga patt oleks tegelt viriseda - jäime kõik väga rahule. Söögid nägid välja ahvatlevad ja olid seda kahtlemata ka maitselt. Leivakorvi sisu ei olnud küll kohapeal tehtud, kuid värske ja hea! Järgmisel päeval valisime lõunatamiseks GOSpa Mis teha - see on ja jääb mu lemmikuks. See kord valisin lihtsa pasta ning see meeldis mulle nagu arvasingi. Lastemenüü on endiselt tore, kus saab ise komponendid valida. Endiselt võib öelda, et see on väga lastesõbralik koht, värvipliiatsid ja liikumisruum meelitab endiselt ja auga lastega peresi ligi. Eelpool mainitud Gospa leivamääre on ka minu lemmik - samuti leib ja kuklid mis Gospas pakutakse! Õhtustasime Grand Rose`s kus me ka ööbisime. Minu jaoks on kuidagi nukker see, et see restoran asub keldris, ning need sopid tekitavad tähelepanu iga mööduja suhtes. Menüüst sai valitud soolaforellirull kreveti-toorjuustu mousse-iga peedi carpacciol ja Boeuf a`la tar-tar, ning astelpajumeega glasuuritud pardirind pirni-viigimarja chutney ja ploomileemega. Lastemenüüs saime väikse kompromissi tulemusena täpselt seda mis preili soovis - kartulipüree lihapallidega. Jookidega läks halvemini, mees oli valinud pöffi kõrvale Absolut viina - seda ei olnud, järgmiseks valis Pihtla koduõlle - seda ei olnud. Mingit majaveini ei olnud teenindajal soovitada ja üldiselt veini hinnad oli päris kõrged. Teenindaja ei teadnud mis õlu on punane, mis tume, ja nii me tegime mingi x valiku. Üldiselt olid söögid head ja ega teeninduselegi pole midagi ette heita aga seda "miskit", et sinna tagasi minna ei tekkinud. Kuna ööbisime selles hotellis oli ehmatuseks ka see, et erinevatel päevadel hommikusöök erines väga palju. Pühapäeva hommikuks oli otsas nii pasteet, kui soolaforell, moosidest jäi järgi ainult üks. Samas vist ainuke 4* restoran kes pakub hommikusöögi kõrvale vahuveini :) Kokkuvõttes võiks tõesti kiita meie Saaremaa spahotellide kööke! Pakutakse väga tänapäevasi ja kohalike maitseid, teenindus on tasemel ja hinnatase on normaalne :)
Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2012-06-02 21:38:54
Veetsime eelmise nädalavahetuse Saaremaal ja sai ka väljas söömas käidud. Esimene õhtu läksime oma ammusesse lemmikusse GoSpa restorani ja kahjuks meie jaoks oli see koht küll üsna alla käinud... Aga eks kui kliendid kosserdavad dresside ja plätudega sinna õhtust sööma, siis mis motivatsioon on neil gourmet elamust pakkuda. Teenindus oli hooaja algusele omaselt kohmakas, ettekandja soovitatud "kuiv" vein osutus magusaks, vett ja valget ning punast veini serveeriti kõiki täpselt samast klaasist jne jne Welroaks tellitud veise tartar oli vähemalt poole väiksem, kui eelmine kord, mil seda sõime. Caesari salat kanaga oli väga kastmevaene. Kahju noh... Pidulikumaks õhtusöögiks küll ei sobi enam, kui siis lastega sööma minemiseks. Kuna ööbisime seekord Arensburgis (jumal tänatud), siis laupäeva lõuna ja õhtusöögi sõime Arensburgi restoranis ning mõlema söögikorraga jäime super rahule. Lõunaks söödud gratineeritud kitsejuustu salat ja gnoccid salveikastmes olid mõlemad suurepärased (ja hea hinnaga). Õhtusöögil võtsin kohe uuesti gnoccid, seekord koos kanafilee ja sidruni-estragonikastmega :) Õhtusöögi eelroaks söödud lõhetartar viis keele alla, abikaasa oli ka oma põldvutiga väga rahul. Magustoiduks sõin väga head mango panna cottat passionikastmega, abikaasa toorjuustukooku. Suurepärase õhtusöögi tegi täiuslikuks Arensburgi restorani sommeljee soovitatud vein, mis oli täpselt see, mis lubatud ja serveeriti õiges klaasis. Väga meeldiv elamus ühesõnaga, teinekordki läheme jälle sinna sööma. Mida ei saa aga Gospa kohta öelda..
Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2012-06-18 01:12:36
Lümanda söögimaja on jätkuvalt kena lihtsa kohaliku toiduga paik ja uksed suvehooajaks avatud 1. juunist. Eelmiste aastate kogemuste põhjal soovitan südamest vältida pühade aegu - suurte rahvahulkade söötmisega nad eriti sujuvalt hakkama ei saa, aga muidu kogu saare läänepoole parim söögipaik. Tõsi, konkurentsi ei ole nagunii;)
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-07-18 12:49:45
Käisin hiljuti Saaremaal ja kohalikud viisid lõunatama Kuressaare Kuursaali päiksepaistelisse välikohvikusse. Jäin väga rahule - toit värske ja kvaliteetne, lihtsad puhtad maitsed. Kohv ka hea. Väga kaunis asukoht vaatega linnusele ja kuursaal ise ka muidugi ju selline armsake. http://kuressaarekuursaal.ee/?page_id=7 (Pilt nende koduleheküljelt)
Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2012-08-13 14:54:12
Kuursaalis oli meeleolu küll tore. Mulle meeldis aga eriti Dereki hamburgerilett turul. Ta avab selle leti ainult öösel kella 1-6ni ja siis teeb sinu (ja mitmekümnete teiste järjekorras ootajate) silme all valmis kotleti ja paneb burksi kokku. Burks maitseb imeliselt, tooraine on värske ja kotlet mõnusa bbq maitsega:) Ülilahe ja maitsev, selle nimel tasus öösel linnas passida:) Kui Derek pidi üksi olema oma leti taga, siis ta lohutavat ootajaid, et ta pakubki slow foodi :)

Lindude toitmine

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-11-29 12:10:42
Käisin eile Grand Rose restoranis. See on nüüdseks kolmas või isegi neljas käik. Kaks aastat tagasi oli toit selline keskmine, teenindus sujuv, ei midagi mille pärast liigselt kurta või väga kiita. Selle aasta septembrikuu käigust jäid aga väga head muljed, teenindavad noormehed olid rõõmsatujulised ja lõbustasid isegi väikest kaasas olnud tüdrukut. Toit oli väga maitsev, soojad kuklid ja maitsevõi olid pea sama head kui Georg Otsas (!). Tollest õhtust jäänud elamuse tõttu käisin eile taas. Kõik algas valesti kui peale lauda juhatamist pidime menüüsid ootama ca. pool tundi. Selle aja sees tühjenes saal meie ümber, kõik said vahepeal oma lõunamenüü söödud. Edasi, tellimust võtnud neiu tundus kirjutavat mingit bestsellerit või romaani, mulle tundus et ta võttis tellimust üle 10 minuti. Kui me esitasime tellimuse umbes nii et "palun mulle küüslauguleivad, suitsuangerjas, pearoaks metsseafilee ja desserdiks kirsikook", siis tüdruk pidi menüüst terve roa kirjelduse maha kirjutama oma väiksesse märkmikku :O Kuna isa võttis päevamenüü, siis tema kolm käiku olid selleks ajaks söödud kui meile toodi suupisted! Toidud olid normaalsed, viriseks ainult juustuvaliku ühe veidra maitsega juustu üle, see oli vist mingi ekstreemsus, maitses väga omapäraselt. Kõige veidram oli veel see, et ei mingit saia ega leiba ei toodudki lauda, võist võis ainult und näha! Ning kui eelroogade taldrikud koos nugade-kahvlitega minema viidi, ei toodudki uusi nuge-kahvleid, pidime need kõrvallauast napsama. Kuidas on võimalik kaks kuud hiljem nii kehvalt esineda?

Zap*

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-11-29 12:13:09
Kirsike:
Mulle meeldis aga eriti Dereki hamburgerilett turul. Ta avab selle leti ainult öösel kella 1-6ni ja siis teeb sinu (ja mitmekümnete teiste järjekorras ootajate) silme all valmis kotleti ja paneb burksi kokku. Burks maitseb imeliselt, tooraine on värske ja kotlet mõnusa bbq maitsega:) Ülilahe ja maitsev, selle nimel tasus öösel linnas passida:) Kui Derek pidi üksi olema oma leti taga, siis ta lohutavat ootajaid, et ta pakubki slow foodi :)
Derek müüb burksi nüüd vahel ka päeval. Päris hea oli tõesti! Ma sain valge kastmega, aga seal saab valida kolme erineva kastme vahel. Burger on päris suur ja maksis ca 3 eurot? Kaks tükki ostes sai 5 euroga.

Zap*

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>