Parimad pontšikud ja sõõrikud (doughnuts)

Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2008-04-07 20:32:26
Mul on üks oma kaalujälgimisega mittesobiv nõrkus - Krispy Kreme sõõrikud. Iga kord kui meie UK kontoris käin, siis ostan hommikul tee pealt neid....mmm. Väga hea, et seda ketti veel Eestis pole ;)
Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-04-08 10:58:41
Qsti:
Aga kas keegi neid sellises vormis küpsetatavaid ka teinud on?
Qsti, mul on selline vorm olemas ja olen ka proovinud vormiga kaasasolnud retsepti järgi teha- tulid suht saiased- mitte sellised nagu eestlased on harjunud Sõõrikukohvikust saama :) Vajab kindlasti mingit glasuuri.
Bloodflower
Postitusi: 25
Kokaõpilane
2008-04-08 11:34:02
Ui, kurivaimud, ajate mulle nüüd pontšikutegemise-isu peale :P (ja ilmselt on pontšikud viimane asi, mida ma sööma peaks :D ) Eks katsetan varsti järgi.
Bloodflower
Postitusi: 25
Kokaõpilane
2008-04-09 10:47:35
Ja proovisingi ära selle tegemise eile. Pille retsepti järgi tegin ja väga maitsvad tulid. Aga mul on küsimus ka - nimelt, kuidas nad nii kena kujuga saada? Mul tulid heal juhul 3 k kausitäiest kenad (ja enamvähem ühesurused), ülejänud olid täiesti erinevad, klassikalisest ümarast pontšikust oli asi kaugel :D Ja taigen jäi ka lusika külge kinni kuidagi :( (ehk panin komponentide proportsiooniga puusse?) Ei tahtnud sinna õlisse kukkuda, küll tuli pisemid tükke, küll imelikke piklikke "ussikesi" :D Ei, meespere oli ikka jumala rahul, sest maitse oli viis pluss :D Aga ise püüdleks ikka pigem täiuslikkuse poole.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-09 10:50:59
Bloodflower:
Aga mul on küsimus ka - nimelt, kuidas nad nii kena kujuga saada? Mul tulid heal juhul 1/3 kausitäiest kenad (ja enamvähem ühesurused), ülejänud olid täiesti erinevad, klassikalisest ümarast pontšikust oli asi kaugel :D Ja taigen jäi ka lusika külge kinni kuidagi :( (ehk panin komponentide proportsiooniga puusse?) Ei tahtnud sinna õlisse kukkuda, küll tuli pisemid tükke, küll imelikke piklikke "ussikesi" :D
Võtan kaks tavalist lusikat (sellised väiksemad supilusikad). Võtan ühega lusikatäie tainast, siis teisega silun pealt ja siis libistan teise lusika tainaportsu alla (ehk siis esimese lusika sisse) ja siis tasakesi (vajadusel esimese lusikaga aidates) aitan tainaportsu kuuma õli sisse. Suts ja valmis ja uuele ringile. Ikka ühe lusikaga tainast, teisega siluda-trügida jne.. Tulevad kõik täpselt ühesuurused ja üsna ümmargused, lisaks saab üsna kiiresti hakkama.. Peaks vist videolingi siia panema :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-04-09 11:21:11
Pille:
Võtan kaks tavalist lusikat (sellised väiksemad supilusikad). Võtan ühega lusikatäie tainast, siis teisega silun pealt ja siis libistan teise lusika tainaportsu alla (ehk siis esimese lusika sisse) ja siis tasakesi (vajadusel esimese lusikaga aidates) aitan tainaportsu kuuma õli sisse. Suts ja valmis ja uuele ringile. Ikka ühe lusikaga tainast, teisega siluda-trügida jne.. Tulevad kõik täpselt ühesuurused ja üsna ümmargused, lisaks saab üsna kiiresti hakkama.. Peaks vist videolingi siia panema :D
Su seletus on nii hea, et video jookseb silme ees ilma lingitagi! :D
Mimm
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2008-04-13 21:46:14
Tehtud! Maitsesid ülihästi :)

Käsitöö ja kokkamine, need on minu lemmiktegevused :D

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-13 21:50:28
Mimm:
Tehtud! Maitsesid ülihästi :)
Tore kuulda, Mimm! Ja tere tulemast Nami-nami foorumisse!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mimm
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2008-04-13 22:04:18
Pille:
Mimm:
Tehtud! Maitsesid ülihästi :)
Tore kuulda, Mimm! Ja tere tulemast Nami-nami foorumisse!
Aitäh! Ja tere kõigile :)

Käsitöö ja kokkamine, need on minu lemmiktegevused :D

Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-04-14 09:32:17
Tegin ka, aga mul jäi enamik seest tooreks :( Meeslemmikule maitsesid sellest hoolimata väga. Kuidas te teate, et õli sobiva temperatuuriga on?
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>