Juuretisega valmistatud leivad teistest jahudest (st mitte rukkileib)

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2009-09-17 17:56:29
selline kysimus, kas keegi on proovinud rukkileiva juuretist kasutada t2iesti teist tyypi jahust leiva tegemiseks. st nii et kasutanud rukkijahu asemel t2iel hulgal n2iteks tatra v6i riisi jahu? aga juuretis rukkileiva oma. kas toimib?

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2009-09-17 18:39:14
rukkijuuretisega tatrajahu leiba olen kunagi teinud. toimis täitsa hästi, kuigi polnud päris minu maitse. väga super on mu meelest aga rukkijuuretisega nisu 'leivad' (eeltaina teen rukkijahuga, hiljem segan juurde nisujahu).
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-17 20:00:18
Põrnikas:
väga super on mu meelest aga rukkijuuretisega nisu 'leivad' (eeltaina teen rukkijahuga, hiljem segan juurde nisujahu).
Mina tegin ka seda varianti, kuigi eksikombel - lihtsalt need mahejahupakid on nii sarnased ning haarasin rukkijahu asemel peene jahvatusega täisteranisu. Oli maitsev! Ühtlasi laiendan teemat - muud juuretisega valmistatud leiva(lise)d - olgu see leib siis nisujahust või muust jahust..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2009-09-18 05:50:48
kusjuures lugesin sellise asja kohta nagu salt risen bread mis on vist mingi juuretise analoog maisijahu baasil. kas keegi on proovinud? see oli nö ameerika avastamise ajal vist moekas leivatüüp nagu meil oli juuretiseleib ja pidavat kirjelduse järgi olema juustu (!) lõhnaga.

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-18 08:20:52
Edith:
kusjuures lugesin sellise asja kohta nagu salt risen bread mis on vist mingi juuretise analoog maisijahu baasil. kas keegi on proovinud? see oli nö ameerika avastamise ajal vist moekas leivatüüp nagu meil oli juuretiseleib ja pidavat kirjelduse järgi olema juustu (!) lõhnaga.
Väga põnev, ma polnudki lugenud sellisest leivast. Panen siia mõned lingid, siis hea pärast juurde lugeda: Link 1 Link 2 Link 3

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-09-18 11:55:54
Põrnikas:
väga super on mu meelest aga rukkijuuretisega nisu 'leivad' (eeltaina teen rukkijahuga, hiljem segan juurde nisujahu).
Sama siin, eeltainas rukkijahust, hiljem läheb täistera nisujahu.

Profa köögipool

Redfox
Postitusi: 532
Abikokk
2009-09-18 15:12:46
Jah olen teinud nii tatraleiba juuretisega, nisuleiba kui ka rukki-maisijahu pooleks. Kõik olid väga hea maitsega, aga tatraga ikka meeldis kõige rohkem. Nisujahu oli liiga kuiv kuidagi. Maisijahuga läks jälle kiiresti kõvaks. Tatraga seisis väga kaua pehme.
Alberta
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2009-11-17 22:02:40
Tegin täna kolmandat korda hapendatud nisusaia. Olen katsetanud nö käe järgi ja kahjuks pole ka varasemaid katseid otseselt fikseerinud. Tänase tulemusega olen enam-vähem rahul. Igal juhul meeldib mulle selle saia puhul selle teistsugune hõng, säilib kauem värske ja ahjus kõpsetades tuleb mõnus koorik. Leivamasinaga ei ole nii hea - proovisin eelmisel korral. Tänast saia alustasin eile - panin vee, nisujahu ja juuretise hapnema. Täna sool, suhkur ja ülejäänud jahu. Veidi lisasin "malted" (mis see võiks eesti keeli olla?) nisujahu, et tooni anda. Sõtkusin laual suht tugeva taigna, panin õlitatud kaussi 1,5 tunniks sooja kohta kerkima, siis vormisin kaks batooni, kerkis veidi veel ja siis ahju pooleks tunniks. Koorikule koputades peab siis õõnes heli kostuma - siis valmis. Senised tähelepanekud: sai tuleb veidi hapuka maitsega (loogiline muidugi), täna lisasin suhkrut veidi ja see parandas asja. Üldiselt vist võiks hapnema panna ainult osa vedelikuga, see ka järsku mahendab hapukust. Või siis hapendada lühemat aega - eks vaja veel timmida. Sai kerkib väga hästi (vähemasti minu juuretisega) ja kuigi netist leitud itaalia saia retseptides kästakse II faasis lisada veidi pärmi, mina selleks vajadust ei näinud. Ja seda saiaasja olengi teinud sel põhjusel, et saada sellist vahemere hõnguga pätsi. Itaalias kutsutakse juuretist 'biga'ks. Neti retseptiavarustes kästakse seda valdavalt alustada pärmiga. Mul aga on üks suurepärane itaalia profihõnguline toiduraamat, kus biga tegemiseks soovitatakse pirni, vett ja jahu...
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-11-17 22:28:39
kas jagaksid ehk "biga" retsepti...tundub põnev

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2009-11-18 10:06:22
Mina tegin sel nädalavahetusel "leiba" - eeltaina tegin juuretise ja rukkijahuga ning hiljem lisasin Veski-Mati mitvevilja jahu. Jäi umbes sama värviga nagu Pealinna peenleib aga kergelt juustuse maitsega - juustu ei lisanud - ei teagi millest see maitsenüanss tuli. Mõnus vaheldus rukkileivale ja kerge teha ka.

Kätrini kokkamispäevik

< 1 | 2 | 3 >>