Retseptide kogumine, haldamine, käsitlemine..... kasutamine

Linda
Postitusi: 23
Kokaõpilane
2008-10-13 17:20:56
Mul pole mingit süsteemi, kuigi parimatest paladest on korralikult süstematiseeritud wordi dokument olemas ja sealt leian tavaliselt ülesse, mida otsin. Blogi oleks ilmselt hea...
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-10-31 09:38:25
Mul printerit pole, seega õhtuti kui lapsed magavad, tuulan netis ja kui midagi põnevat leian, siis kriban paberile. Mul siis kasutusel kaks kausta ja ühe kiledd. Ühes kaustas on need, mis ootavad tegemist, teises tehtud ja kommenteeritud. Kiles hoian neid, mis plaanis paari päeva jooksul ja hoian seda köögis. Lisaks on hunnik kokaraamatuid, millel lipikud vahel, need köögis, aga vahetuvad, oleneb siis mida parajasti sirvin või loen. Muidu hoian oma "varandust" toas, kapis.

Zoozi tegemised

Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2008-11-12 18:16:54
Minul on üks kaustik, kuhu ma meelepärased retseptid sisse kirjutan või kleebin. Magustoidud tagant ette ja soolased toidud ettepoole. Kui netist midagi huvitavat leian, siis selle kirjutan paberile ja kui meeldis, siis raamatusse.
Pipilota
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2008-11-22 15:40:15
Ma ise hakkasin ka otsima printeri soetamise võimalust (odavama saab ju tänapäeval isegi tuhande krooniga) ja mõtlen, et kui printer olemas, siis prindin värviliste paberite peale oma blogis olevad retseptid ning panen eraldi kausta. Pilte vist ei hakkaks lisama- kulutab liiga palju tinti, kui see välja printida. Mõttel on ju mekki! =)

http://triinkokkab.blogspot.com/

Mehu
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2008-11-22 16:03:22
Mul on retseptid 50/50 - osad arvutis ja osad päris ehtsa raamatu kujul. Kui vaja arvutiretsepti kasutada, siis lihtsama variandi puhul kirjutan mõned olulisemad märksõnad välja või sisukama puhul prindin terve retsepti. Läpakaga ei riski kööki minna, pärast on puder klaviatuuri vahel või mõni vedel ollus läheb ümber ja rikub süsteemi ära. Raamatut püüan ka pottidest-pannidest võimalikult kaugel hoida, et lehed väga rasvalaiguliseks ei muutuks, ja siis aeg-ajalt üritan eemalt kiigata, mida järgmiseks on vaja teha.
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2008-12-05 10:29:12
interneti retseptid vahest kirjutan lehele ja võtan kööki kaasa, teinekord võtan koos läpakaga (mis viib alati selleni, et mu touch-pad on jahune/õline :S) aga üldjuhul olen selline üldse mitte organiseeritud...nt avastan sõbrannal külas olles ajakirjast huvitava retsepti...otsin paberijupi ( a la poetšekk, ajalehe nurk) ja kriban retsepti sinna...õnneks olen suutnud omale tekitada ühe hoidmiskarbi, kus mul siis need imelikud kirjatükid kõik koos on :D kuna mulle meeldib väga ka toidublogisid lugeda, siis veel mõnda aega tagasi olin üsna tihti enda peale vihane kui netis surfates leidsin midagi põnevat (aga nagu te isegi teate, on kõik toidublogid täis igasugu linke), kuid ühtäkki avastasin, et olen liialt paljusid neid linke klikkinud ja seega oma esialgu huvi äratanud retsepti ära kaotanud :( seega on mul nüüd arvutis olemas wordi fail, kuhu copin kohe aadressi...:)

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2009-02-15 15:57:47
Mina olen hädas oma aegade jooksul ajakirjadest väljalõigatud retseptidega. Kuna olen kokandushuviline juba aastad, on mul neid väga palju. Ma tean, et seal on tõeliselt lahedaid retsepte, aga kuna süsteemi pole, ei suuda ma neid loomulikult leida, kui vaja. Mingil hetkel tegin küll nii, et magusa jaoks üks kaust ja soolase jaoks teine, aga vahel trükitakse neid nii, et eraldada ei saa, ja siis lähevad küll ühte patta. Vahel ikka mõtlen, et kunagi sorteerin ära, aga ülesleidmise probleem jääb endiselt. Ma ei teagi, mida teha. Ja kogun neid endiselt edasi.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-02-16 15:46:02
Tziiki:
interneti retseptid vahest kirjutan lehele ja võtan kööki kaasa, teinekord võtan koos läpakaga (mis viib alati selleni, et mu touch-pad on jahune/õline :S)
Mul on ka selline kiusatus palju kordi olnud, kuigi olen suutnud seda seni vältida (masin on tööandja oma). Ei suuda ära oodata, millal odavad, niiskuskindlad, puuteekraaniga köögiarvutid välja tulevad :)
Tziiki:
kuna mulle meeldib väga ka toidublogisid lugeda, siis veel mõnda aega tagasi olin üsna tihti enda peale vihane kui netis surfates leidsin midagi põnevat (aga nagu te isegi teate, on kõik toidublogid täis igasugu linke), kuid ühtäkki avastasin, et olen liialt paljusid neid linke klikkinud ja seega oma esialgu huvi äratanud retsepti ära kaotanud :( seega on mul nüüd arvutis olemas wordi fail, kuhu copin kohe aadressi...:)
Hmm.. mileks aadresse wordi dokumendis hoida, kui kõigil brauseritel on mingisugune bookmarks/favorites/vms fail nagunii? Ja on ka võrgupõhiseid lahendusi, mis võimaldavad oma linke igast arvutist kasutada, nagu Google Bookmarks näiteks.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-02-16 15:53:29
Leenilii:
Mina olen hädas oma aegade jooksul ajakirjadest väljalõigatud retseptidega. Kuna olen kokandushuviline juba aastad, on mul neid väga palju. Ma tean, et seal on tõeliselt lahedaid retsepte, aga kuna süsteemi pole, ei suuda ma neid loomulikult leida, kui vaja. Mingil hetkel tegin küll nii, et magusa jaoks üks kaust ja soolase jaoks teine, aga vahel trükitakse neid nii, et eraldada ei saa, ja siis lähevad küll ühte patta. Vahel ikka mõtlen, et kunagi sorteerin ära, aga ülesleidmise probleem jääb endiselt. Ma ei teagi, mida teha. Ja kogun neid endiselt edasi.
Minul on sama jama ning lahendus selle jaoks välja mõeldud, aga see on terve hiigelprojekt, mille teostamine võtab aega. Ühesõnaga, plaanis on kõik need retseptid (koos piltidega) sisse skännida, toimetada (vähendada piltide suurust, näiteks ja eemaldada tarbetu tekst), kommenteerida juba läbiproovitud retseptid isiklike parandustega, sorteerida vastavalt nende iseloomule ja kasutusalale, indekseerida sisukorras, küljendada, välja printida ja köita korralike kaante vahele. Edaspidi ei peaks siis mingeid väljarebitud lehti koguma, vaid lihtsalt trükiks uue lehe välja raamatu jaoks, lisaks sobivasse kohta ja teeks sisukorras täienduse. Skänner on juba olemas... nüüd on vaja ainult aega. Ja korralikku küljendusprogrammi.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-02-16 16:40:21
Netcat:
Tziiki:
kuna mulle meeldib väga ka toidublogisid lugeda, siis veel mõnda aega tagasi olin üsna tihti enda peale vihane kui netis surfates leidsin midagi põnevat (aga nagu te isegi teate, on kõik toidublogid täis igasugu linke), kuid ühtäkki avastasin, et olen liialt paljusid neid linke klikkinud ja seega oma esialgu huvi äratanud retsepti ära kaotanud :( seega on mul nüüd arvutis olemas wordi fail, kuhu copin kohe aadressi...:)
Hmm.. mileks aadresse wordi dokumendis hoida, kui kõigil brauseritel on mingisugune bookmarks/favorites/vms fail nagunii? Ja on ka võrgupõhiseid lahendusi, mis võimaldavad oma linke igast arvutist kasutada, nagu Google Bookmarks näiteks.
:D soovitus on hea ja olen seda isegi teinud, aga mingil imekombel on mul õnnestunud saada omale selline sülearvuti, mis mingeid update tehes kaotab kõik mu bookmargid ära...olen uurinud, aga ükski IT teadlik meesterahvas seda "viga" seletada ega parandada ei oska :S-seega olen siis läinud küll tüütumat aga kindlamat teed ja salvestan omale lingid...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>