Isetehtud "poolfabrikaadid" (toidud sügavkülma)

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2008-05-07 16:17:08
Tervit, no ei osanud mõistlikumat pealkirja panna. Aga küsimus selles, et otsin ideid selliste toitude kohta, mida saab suuremas koguses valmis teha ja sügavkülma panna, et siis ajapuudusel saaks midagi kähku lauale panna. Loomulikult ei ole see iseenesest mingi "healthy choice" aga parem vast ikka kui poest ostetud valmistoidud ja külmutatud toidud. Hea lahendus kui lapsed peavad ise endale süüa leidma, mul pole tite kõrvalt mahti teha või kui mees on vastutav kokkaja ja tal pea & külmkapp tühjad. Ise pole erinevatest hakklihapõhistest asjadest eriti kaugemale jõudnud. Korra panin maksakastet sügavkülma aga sellist ketsitalda kui see söök sulanuna pole ammu kogenud. Kusjuures tegu oli lamba maksaga millest saab muidu väga hea kastme.
Dots
Postitusi: 135
Abikokk
2008-05-07 16:35:36
Üldiselt on meie pere praktika näidanud, et sügavkülmast võetud toite ( nt. mõne õhtu- lõunasöögi ülejääk) ei taha keegi sulatada- soojendada. Küll aga teen õega pelmeenivormimise talguid ja siis läheb see ports küll sügavkülma. :)
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-05-07 17:54:00
Huvitav, Dots, meil sama moodi - isetehtud pelmeenid lähevad iga kell kaubaks, aga muud sügavkülmas seisvad supid/hautised võivadki seisma jääda.
Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2008-05-08 09:04:37
Ise ma ei tee midagi sügavkülma, küll aga teeb elukaaslase ema seljankat hiigelsuure portsu ja seda külmutatakse 1,5 liitristes topsides. Kuna peres on jahimehed, siis seda suppi tehaksegi pigem lihajääkide ära kasutamiseks ja supp ise selline kus lusikas korralikult püsti seisab :) Meie toome totsikud Tallinnasse kaasa ja kiiretel õhtutel väga hea võtta.
Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2008-05-08 13:33:08
Ma panen hautise/ühepajatoidu ülejäägi vahetevahel sügavkülma. Hea lapsele kiiretel aegadel lõunaks soendada.

Tullia jutukesed

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-08 14:44:24
Mina teen raguud alati suure pajatäie ja siis panen portsud sügavkülma.
Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2008-05-08 15:22:04
Mu pisike sügavkülm on tavaliselt igasugu manti täis, et sinna suurt ei mahugi (eraldi on meil tegelikult jääkuubikusahtel... no kulub neid kuubikuid na palju :rolleyes:) Aga vahest teen lihapalle ise ja külmutan ette, siis hea võtta kui supiisu või tomatikastmesse lisada vaja.

Kahekesi Kalamaja köögis

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-05-08 18:33:05
ei pane valmistoitu sügavkülma, sest see ei tundu isuäratav. küll ostan vahel külmutatud saiakesi ja küpsetan neid. ehk saaks ka ise suurema koguse tainast teha ja siis külmutada?
Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-05-08 20:15:15
vahel olen pitsakatet portsu kaupa külma pannud. täitsa hea teinenekord võtta. ja frikadelle panen ka. päris valmis toite ei hoia sügavkülmas, niigi ruumi seal vähevõitu.

Elina tegemised

Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2008-05-08 20:55:51
meil on külmas poolvalmis köögivilju, mida väga kiirest kasutada saab. Nt kergelt keedetud porgandikuubikud. Pannile ja valmis!

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!

< 1 | 2 | 3 | 4 >>