Peet

Maria
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2008-03-04 13:07:01
selline küsimus: kas poodides müüdavad ja vaakumpakendatud (kodumaised) keedupeedid (tervelt või riivitult) on ilma soola ja säilitusaineteta..? tahaks head puhast keedupeeti aga tõesti ei ole iga kord aega (ja kui aus olla, siis ei viitsi ka ;)) ökopoest ostetud toore peedi keetmisega jännata. tänud!
Amööb
Postitusi: 476
Abikokk
2008-03-04 13:10:55
Säilitusainete kohta ei oska õelda, kuid ostnud olen neid küll ning maitsevad hästi :)

Gurmaan, kes loeb kaloreid on nagu prostituut, kes vaatab kella.

Maria
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2008-03-04 13:45:49
maitsevad jah hästi ja mugavad on ka :) ma olengi muutunud täielikuks keedupeedi sõltlaseks.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-03-04 18:14:12
tegelikult peaks paki peal koostis kirjas olema. Nii et kui seal soola ja säilitusaineid nimetatud ei ole, siis neid seal sees ka pole (või nii me tarbijatena usume :) ).

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-03-04 18:20:32
Ma tahaks ka uskuda, et kui on kirjas, et sisaldab ainult peeti, siis nii ka on. Suurbritannias näiteks on enamus pakendatud keedupeedist äädikaga üle valatud, nii et seal tuli eriti hoolikalt neid pakendisilte lugeda ('organic cooked beetroot' oli enamasti äädikata). Muide, ilusaid väikeseid keedupeete saab turult ka osta. Fotol turult ostetud väikesed toored peedid: Maria, mis Sa keedupeedist enamasti teed?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kristel99
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2008-03-04 18:41:08
Mul olid vahepeal suured kõhukinnisuse probleemid ning avastasin enda jaoks kaks uut toiduainet - peedi ja küüslaugu. Peeti ostan peamiselt riivitult ning Selverist. See on maitsestamata (võibolla on väheke suhkrut sees), ning seda võib süüa lihtsalt prae/salati kõrvale, aga ka toitude sisse panna. Olen teinud riivitud peedist näiteks lihtsat rosoljet. Riivitud peet, paar keedetud kartulit, kaks heeringat, sibulat, aeg-ajalt olen isegi värsket tomatit ja kurki salatisse pannud. Teine lemmikroog on mul peedi-küüslaugu juustusai. Kõige paremini tuleb see välja ahjus, aga mikrolaineahjus saab ka valmistatud. Tavalisele leivale või saiale peale määrida Creme bonjoure'i küüslauguvõiet, siis laduda järgmisena peale lõigutult 2-3 küüslauguküünt, seejärel paks juustuviil ning selle peale 2-3 supilusikatäit riivitud peeti. Seda peab paar korda proovima, et saaks nö kätte endale sobiva stiili (a'la küüslauk vs peet). Aga kuna seda on lihtne teha ja maitseb hästi, siis see on mu mehe lemmiktoiduks kujunenud :D. Ja peedi koha pealt, leidsin endale veel Selveris müüdava peedi-porgandi värske mahla. Olen seda juba nädal joonud ja kohe paar aastat noorem tunne on :D (nimelt ainevahetus kiireneb oluliselt ja kerge on olla).
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-03-04 18:57:31
Soomes on ka poodides müüdavad keedupeedid äädikaga üle kallatud. Ma ei tahaks ka uskuda, et nendes on säilitusaineid, sest nad ei säili eriti kaua.

http://www.perenaine.ee/

Maria
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2008-03-05 10:53:28
mu viimase aja lemmik on lihtne salat - peet, rukola, basiilik, kõrvitsaseemned, parmesan ja vürtsköömned, vahel ka apteegitillijuurikas ehk fenkol sisse veel. aga Kristeli peedi-küüslaugu ahjusaiad tunduvad ka eriti isuäratavad! proovin kindlasti peagi. peedi ja küüslaugu kombinatsioon on üldse suurepärane! (mul hakkab kõike seda lugedes & kirjutades kohe suu vett jooksma :))
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-03-05 10:54:45
maria:
mul hakkab kõike seda lugedes & kirjutades kohe suu vett jooksma :)
Rõõm kuulda. Selleks ju Nami-nami ongi et kasutajatel a) suu vesistama ajada ja b) varustada neid retseptidega, mis selle vesistamise vastu aitab :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-03-05 18:01:37
Kristel99, tänud hea idee eest!

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>