ERINEVAD ÕLID: oliiviõli, rapsiõli,kõrvitsaseemneõli, päevalilleõli jm

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2011-08-04 17:05:17
Palun nõuannet, kus kasutada loorberiõli?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-04 22:23:07
Oliivipuu:
Palun nõuannet, kus kasutada loorberiõli?
Kas Sul oli loorberiga maitsestatud (oliivi)õli või loorberilehtedest pressitud õli?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2011-08-05 10:04:05
Pille:
Oliivipuu:
Palun nõuannet, kus kasutada loorberiõli?
Kas Sul oli loorberiga maitsestatud (oliivi)õli või loorberilehtedest pressitud õli?
Loorberi lehedest pressitud. Kauplustes seda ei müüda, vaid apteegis. Kas see on ikka mõeldud ka salatikastmete maitsestamiseks? Kreekas seda laialt ei kasutata. Kuid lapsed soovid täpsemalt teada, kuna James Oliver oli oma saates sellele viidanud. Ette tänades!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-05 10:13:36
Oliivipuu:
Pille:
Oliivipuu:
Palun nõuannet, kus kasutada loorberiõli?
Kas Sul oli loorberiga maitsestatud (oliivi)õli või loorberilehtedest pressitud õli?
Loorberi lehedest pressitud. Kauplustes seda ei müüda, vaid apteegis. Kas see on ikka mõeldud ka salatikastmete maitsestamiseks? Kreekas seda laialt ei kasutata. Kuid lapsed soovid täpsemalt teada, kuna James Oliver oli oma saates sellele viidanud. Ette tänades!
No ma seepärast küsisin, et ma leian internetist vaid meditsiinilisi jms kasutusviise - nt health benefits of bay essential oil jms. Üldse ei suuda ma ühtki retsepti leida, kus oleks "bay leaf oil" või "laurel oil" vms (v.a .seebiteod jms). :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marsake
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2012-05-08 16:33:09
Küsiks nüüd ka kookosõli kohta, paljud seda kasutavad? Kus kohast Tallinnas saab osta soodsa hinnaga külmpressitud kookosõli? Piprapoes on saadaval ainult rafineeritud kookosõli.
Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2012-05-08 17:07:31
Olen poes näinud müügil kookosrasva(500 g ) pakis, margariinide kõrval. Aga ma ei tea kas see on ka rafineeritud, hind oli umbes 5 eurot

Vanapere köögikatsetused

Marsake
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2012-05-08 18:42:01
Laurentzius:
Olen poes näinud müügil kookosrasva(500 g ) pakis, margariinide kõrval. Aga ma ei tea kas see on ka rafineeritud, hind oli umbes 5 eurot
Tean, see on rafineeritud. Külmpressitud kookosõli ei saa olla nii odav. Kookosõli ja rasv on üks ja sama. Kui kookosõli tahkub alla +25, ilmselt siis teda nimetavad inimesed rasvaks :)
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-05-08 19:30:57
Oot, vanasti nimetati kookosrasvaks kuskilt veise seest saadud rasva. Kas keegi mäletab?

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-08 19:37:48
Tiina:
Oot, vanasti nimetati kookosrasvaks kuskilt veise seest saadud rasva. Kas keegi mäletab?
Äkki Sa ajad sassi ploomirasvaga ehk neerurasvaga, mida saadakse peamiselt lambalt, aga ka veiselt? (ingl. k. suet).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marsake
Postitusi: 30
Kokaõpilane
2012-05-08 20:48:03
Pille:
Tiina:
Oot, vanasti nimetati kookosrasvaks kuskilt veise seest saadud rasva. Kas keegi mäletab?
Äkki Sa ajad sassi ploomirasvaga ehk neerurasvaga, mida saadakse peamiselt lambalt, aga ka veiselt? (ingl. k. suet).
Pillel on õigus. Ploomirasv on looma sees olev rasv.
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>