tortillad

vana_foorum
Postitusi: 120
Abikokk
0000-00-00 00:00:00
Kasutaja SALSA 26.11.2004:
Kes oskaks anda hea nõu, kuidas teha ise häid õhukesi ja elastseid nisu tortillasid? Suure lombi taga tehakse neid kuuldavasti üldse maisijahust. Olen proovinud, aga tulemuseks on suht kõvad "latakad".
Tere Salsa :) Nami-nami retseptikogus on retseptid nii nisujahutortiljade kui ka maisijahutortiljade valmistamiseks. Nisujahutortiljasid olen ise sama retsepti järgi Tallinnas valmistanud ja tulid igati maitsvad ja pehmed. Maisijahutortiljasid pole ise veel valmistanud, küll olen aga kõrval olnud, kui mu mehhiklannast sõbranna Ada (ametilt kokk!) neid valmistas (kuna Edinburghis tal seda tortiljapressi kaasas ei olnud, siis oli võimalus jälgida ka seda, kuidas ta abikaasa Mauricio kahe lõikelaua abil tortiljapressiks kehastus;) Nami-namis ongi just see retsept, mille järgi Ada tortiljasid valmistas. Ja maisijahu peaks spetsiaalne masa harina jahu olema, selline veidi jämedama jahvatusega. Proovi esmalt neid - kui ei õnnestu, siis võin Mehhikost teisi retsepte ja nippe juurde paluda. Pille
vana_foorum
Postitusi: 120
Abikokk
0000-00-00 00:00:00
> Ja maisijahu peaks spetsiaalne masa harina jahu olema, > selline veidi jämedama jahvatusega.
Kasutaja PAAVO 17.1.2005:
Jah, see väga oluline, see jahu. Eestis seda vist müügil ei ole, vähemalt ei ole siiani leidnud. Tavaline maisijahu ei ole tortillade jaoks sobilik. Ning masa harina on eelenavalt töödeldud kuidagi (lubjaga oli äkki?) ning alles siis jahvatatud. Paavo
Sul on õigus, Paavo, tõepoolest keedetakse ja leotatakse maisi enne niiskelt jahvatamist lubjavees. Masa harina kohta võib lugeda lähemalt Nami-nami kokandussõnastikust. Pille @ Nami-nami
Tanel123
Postitusi: 35
Kokaõpilane
2008-08-05 20:53:12
vana_foorum:
Kasutaja SALSA 26.11.2004:
Kes oskaks anda hea nõu, kuidas teha ise häid õhukesi ja elastseid nisu tortillasid? Suure lombi taga tehakse neid kuuldavasti üldse maisijahust. Olen proovinud, aga tulemuseks on suht kõvad "latakad".
Tere Salsa :) Nami-nami retseptikogus on retseptid nii nisujahutortiljade kui ka maisijahutortiljade valmistamiseks. Nisujahutortiljasid olen ise sama retsepti järgi Tallinnas valmistanud ja tulid igati maitsvad ja pehmed. Maisijahutortiljasid pole ise veel valmistanud, küll olen aga kõrval olnud, kui mu mehhiklannast sõbranna Ada (ametilt kokk!) neid valmistas (kuna Edinburghis tal seda tortiljapressi kaasas ei olnud, siis oli võimalus jälgida ka seda, kuidas ta abikaasa Mauricio kahe lõikelaua abil tortiljapressiks kehastus;) Nami-namis ongi just see retsept, mille järgi Ada tortiljasid valmistas. Ja maisijahu peaks spetsiaalne masa harina jahu olema, selline veidi jämedama jahvatusega. Proovi esmalt neid - kui ei õnnestu, siis võin Mehhikost teisi retsepte ja nippe juurde paluda. Pille
ma mõtlesin et proovin ka neid nisujahu tortillasid
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-02-08 07:31:21
Edith 8.2.2010:
leidsin lihtsa retspeti mille järgi teha tortillasid ja toimis ilusasti 2 tassi jahu (mina kasutasin täistera) 1-1,5tl küpsetuspulbrit 1 tl soola 2-3 tl taimeõli (extra virgine on alati tervislikum valik) 3/4 tassi käesooja vett (või piima) sega kausis kokku kuivained sega. mõõda välja ja lisa juurde vesi ja õli. sega ning sõtku jahusel pinnal (mina sõtkusin samas kausis aga see on maitse ja/või harjumuse asi) 2-3min kuni moodustub ühtlane pall. lase taignal rättiku all puhata 15min (see tainas ei kerki kuida ta vajab nö puhkamist). jaota tainas 6-8palliks ning veereta nad ühtlasteks ning lase kaetult veel 20min puhata (nii, et pallid omavahel kokku ei puutu). jahusel laual töötades ühe palliga korraga laota sõrmedega ca 10cm läbimõõduga kettaks ning siis rulli (taignarulli või veinipudeliga või muu käepärase sobiva kujuga objektiga) õhukesteks (ca 3-4mm ma arvan) ketasteks. kuumuta pann (NB ILMA õlita) ning prae tortillad kummagilt poolt 30sec. pane taldrikuga ning kata kohe fooliumi või kilega, prae järgmine tortilla ja nii kuni kõik on valmis. kuigi tortillad on parimad värskelt saab neid edukalt ka sügavkülmutada. kilesse mässitud tortillad pidavat säilima sügavkülmas mitu nädalat (mul saavad tavaliselt enne otsa :). soovikorral võib taignasse maitseks lisada musta pippart, küüslaugu pulbrit, supilusika täie tükeldatud värskeid või teelusikatäie kuivatatud ürte jms.
Cashmir 8.2.2010:
Väga hea retsept, need on jube head quesadillade jaoks, s.t mozzarella või mozzarella+vähese täidisega :) Kuna mu kodune Mehhiko toidu valmistamine nüüd täielikult ehtsa mehhiklase kätes on (ma teen pärast magustoidu :)), käin aeg-ajalt nippe uudistamas. Üks on selline, et kui õnnestub kuskilt õigete maisitortiljade jahu (masa harina) hankida, saab seda "pikendada", segades masa harinat nisujahuga ja lisades veidi küpsetuspulbrit jne nagu ülalolevas retseptis.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

PilleRiin
Postitusi: 44
Kokaõpilane
2010-06-15 22:27:04
et masa harinat saan siis amazonist jah, kui välismaale asja pole? täiesti absurdne on osta mingi 35 krooni eest kümmekond tortillat, kui nägin just reisil, et sama raha eest saab neid ca 30cm kõrguse hunniku osta..
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2010-06-17 00:08:26
PilleRiin:
et masa harinat saan siis amazonist jah, kui välismaale asja pole? täiesti absurdne on osta mingi 35 krooni eest kümmekond tortillat, kui nägin just reisil, et sama raha eest saab neid ca 30cm kõrguse hunniku osta..
Ma just sel nädalavahetusel tõdesin, et 35.- krooni tortillade eest maksta on täiesti tarbetu kuna unustasin tortillad osta ja tegin kodus ise. Aega kulus täpselt 3 minutit ja kulus ainult natuke jahu ja vett :) Ma ei osta enam kunagi tortillasid.

le D?ner

PilleRiin
Postitusi: 44
Kokaõpilane
2010-06-17 11:57:00
a sa tegid nisujahukaid siis jah? ja pressi asemel kasutasid taignarulli või panni? ma tulin just reisilt ja tõdesin, et on kohti, kus selle 35 krooni eest saab sellise 30cm torni tortillasid, tõesti see hind, mis meil siin on, on täiesti mõttetu.
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2010-06-17 13:36:19
PilleRiin:
a sa tegid nisujahukaid siis jah? ja pressi asemel kasutasid taignarulli või panni? ma tulin just reisilt ja tõdesin, et on kohti, kus selle 35 krooni eest saab sellise 30cm torni tortillasid, tõesti see hind, mis meil siin on, on täiesti mõttetu.
Jah, ma tegin nisujahust, rullisin taignarulliga lahti ning praadisin 1-2 min kuumal kuival pannil.

le D?ner