Milline on hea kasvuhoone?

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-04-16 19:05:19
Trlp:
Pottide või tõstetud lavade plaan on mul ka. Vett ilmselt kasvuhoonesse vedada ei õnnestu, sest kõik kohad, kuhu seda maal ehitada saaks, on elumajast liiga kaugel. Aga kuna Pille viidatud kastmissüsteem tundub toimivat ka suure veetünni abil, siis äkki läheme seda teed. Ma siin unistan, et kasvuhoone küljes oleks ka väike "istutamiskuur" vajaliku kraami hoidmiseks - praegu on potid-labidad-jms sauna eesruumis, kummikud aidas, pole just väga käepärane. Need kuurid ajavad eriti isu peale: http://featherandnestkim.blogspot.com/2010/11/potting-shed-love.html Kas te mõtlesite kasvuhoone paigutuse puhul ka ilmakaartele? Võimalikult palju hommikupäikest? Keskpäevapäikest? Või hoopis pikalt õhtupäikest?
Meil on tarvikud kasvuhoone külje all olevas vanas saunas, mis on ümber tehtud hoiuruumiks, riiulite ja muu asjade abiga (garaaž ja vana saun on üks hoone, sein vahel ainult, vanast saunast saab läbi ukse kasvuhoonesse ka). See on väga mugav kui tööriistad on käe-jala lähedal. Ilmakaari vaatasime ja ka puid-põõsaid. Kasvuhoone avaneb lõunasse, ka ida- ja läänekülg on varjutavatest teguritest vabad. Võtsime seks puhuks isegi ühe vana õunapuu maha, et kasvuhoonet ei varjaks. Muidu oleks teinud kasvuhoone elumaja külje alla, et ka toast sipsti kasvuhoonesse saaks lipata, aga just see ilmakaarte faktor seda ei lubanud. Arvan, et kui on piisavalt suur kasvuhoone, siis eraldi seda kuuri otse vaja ei ole, sest kõik saab ära mahutatud. Meil on kasvuhoone põhjapoolsesse seina ehitatud rida peenikesi riiuleid, kus saab suurepäraselt hoida kasvatuspotte ja muid väikseid tarvikuid. Umbes nagu sel pildil:

Zap*

Kalev
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2013-01-17 13:26:06
Täpsustuseks, et Pille ja Nami-Nami kasvuhoone on pärit siit: www.rodoaed.ee Tahtsin kohe eraldi öelda, et väga ilus talvine pilt teie kasvuhoonest. Läheb tänase päeva ilma ja meeleoluga väga hästi kokku:) Võib olla rumal küsimus minu poolt, kuna ma pole pidevalt blogi jälginud aga kes teil neid ilusaid pilte teeb - kas ise teete või kasutate teenusena? Igal juhul väga kenad pildid on kodulehel.

Propageerin rohelist eluviisi- igale eestlasele oma Kasvuhoone

Kalev
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2013-02-14 00:51:08
Kuna taimesõprade jaoks on varakevadine ettekasvatamise aeg kohe-kohe käes, siis võib olla on kasu mõnede teemade ülelugemisest: Tomati ja paprikataimede ettekasvatamine Samuti kui kasvuhoone vajab kõpitsemist või uuendamist, siis võib olla on hea teada enne otsustamist: Kasvuhoone valimise kriteeriumid Muide nüüd on kasvuhoonete kohta eraldi sait olemas ka soome sõpradele ja soome keeles: Kasvihuoneet. Nii, et enam ei pea soomlased oma keelt murdma meie murdega:)

Propageerin rohelist eluviisi- igale eestlasele oma Kasvuhoone

nle
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-08-31 14:07:00
Mõte on hakanud liikuma ilusa taaskasutatud materjalidest kasvuhoone poole - siin kirjeldatud ja lingitud näited on päris inspireerivad. Kas kellegi on veel oma kogemust või fotosid oma tehtud tööst jagada?
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-07-03 15:28:40
Isa ja vend ehitasid VEEL ÜHE kasvuhoone. Akendest. See tuli nii kõrge katusega, et ma ei tea, lae alla saaks veel ühed kastid panna.

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2014-07-07 15:35:43
Jaa, see kirves tuleb omale pähe raiuda, et kasvuhoone pole kunagi liiga suur. Minul on 6 ruutmeetrine ja ilge ikaldus on ülekuumenemisega päikeselistel päevadel, isegi kui nii automaatselt avanev katuseluuk kui põhja poole avanev uks on mõlemad lahti. Siin räägitakse, et eemale puudest ja põõsastest, aga mina pool suve ainult palvetan, et oh oleks ometi lõuna pool mõni puu. Üks sai isegi istutatud, aga ei võta erilist vedu.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-07-07 17:36:15
Zapxpxau:
Isa ja vend ehitasid VEEL ÜHE kasvuhoone. Akendest. See tuli nii kõrge katusega, et ma ei tea, lae alla saaks veel ühed kastid panna.
Pilte, Zap?
Netcat:
Siin räägitakse, et eemale puudest ja põõsastest, aga mina pool suve ainult palvetan, et oh oleks ometi lõuna pool mõni puu. Üks sai isegi istutatud, aga ei võta erilist vedu.
:D :D :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2015-02-25 17:17:06
Aiahooaeg algas nukra teadaandega looderindelt, et mingi hiljutine torm olevat kasvuhoonest mitu paneeli välja puhunud, millest üks on ilmselt omadega Lätti läinud - üles igatahes ei leitud. Ometi olid need vastu talve mägiaivari teibiga piki-ja-risti üle tõmmatud, et ikka raami küljes seisaks. Ideid? Varuosi sellele kökatsile vist ei müüda, kuskohast oleks kõige mõistlikum väikekoguses 4mm plaate hankida, kõigeparem kohaletoomisega? Ja mida teha, et need edaspidi raamist välja ei kargaks?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

maitseero
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2017-03-24 06:29:47

Nüüd mul kasvuhoone valimine ees. aga ei oska otsustada. Klaasist kasvuhoone on nagu liiga suur ettevõtmine ja parajalt kallis. Kilega kasvuhoone tundub jällegist liiga nadi.
kas kellelgi on kokkupuudet plastkattega kasvuhoonetega. Mõni on kiitnud ja mõni on laitnud samas mulle tunduks just väga hea variant. mõtlesin näiteks midagi sellist https://aiakaubad.ee/173-kasvuhooned

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2017-05-24 09:25:49

maitseero:

Nüüd mul kasvuhoone valimine ees. aga ei oska otsustada. Klaasist kasvuhoone on nagu liiga suur ettevõtmine ja parajalt kallis. Kilega kasvuhoone tundub jällegist liiga nadi.
kas kellelgi on kokkupuudet plastkattega kasvuhoonetega. Mõni on kiitnud ja mõni on laitnud samas mulle tunduks just väga hea variant. mõtlesin näiteks midagi sellist https://aiakaubad.ee/173-kasvuhooned


Maitseero, ma kogusin kaks kuud vastamiseks hoogu :) 

Meil on 10 m2 kasvuhoone, polükarbonaadist. Me oleme rahule jäänud, kuigi kõige enam istub meile pottides tomatite kasvatamise süsteem, automaatselt avanevad aknaluugid (saab ka kuumal suvepäeval mitmeks päevaks ära minna, ülekuumenemisohtu ei ole) ja tilkkastmissüsteem (saab ka kuumal suvepäeval mitmeks päevaks ära minna, kuivamisohtu ei ole). Natuke oleme kasvuhoonest ka Nami-Nami aiablogis kirjutanud siin

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 >