Kasutaja PETU kokaraamat

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2013-01-20 14:29:39
Sadama turul oli Liivima lihaveise potiprae hinda kärbitud. Veiselihahautise retseptide variante leiab lõpmatult, mõned on head, mõned keskmised ja mõnikord juhtub, et kukub eriti hea välja. Seekord võtsin aluseks Conrani kokaraamatu retsepti ja tuunisin seda veidike. Tundus, et asi on väärt järgmisteks kordadeks talletamist. Oma oluline osa oli kindlasti kvaliteetsel lihal. Daube de boeuf 2 suurt sibulat, hakitud 1 pakk Liivimaa Lihaveise potipraadi, paksudeks viiludeks lõigatud (ühest tükist saab neli-viis viilu) 1/2 sl ulukifondi kukeseentega (ilmselt sobib ka veisefond vm fond) peotäis hakitud peterselli 3 küüslauguküünt, purustatud 6 anshoovisefileed, hakitud 2 sl punase veini äädikat paneerimiseks jahu ja praadimiseks võid/õli soola-pipart Haki sibulad, hauta nõrgal kuumusel võis pehmeks, kulub ligi pool tundi, laota laia ahjunõu põhjale. Paneeri lihaviilud jahus, prae õlis kahelt poolt pruuniks. Lao sibulate peale, vala praepannile veidi vett ja lükka labidaga praadimisjäägid lahti, vala vesi lihatükkidele. Lisa vajadusel veidi veel vett, lihatükid päris kaetud ei peaks olema. Maitsesta vedelik fondiga. Kata kaanega/hõbepaberiga, lükka 160 kraadi eelkuumutatud ahju ja las hauduvad seal. Kokaraamat ütleb 1,5 tundi, mina aga tahtsin kontserdil käia vahepeal ja sellepärast olid nad ahjus ligi kolm tundi. Küüslauguküüned, anshoovised, petersell ja äädikas sega kausikeses kokku ja lisa see segu hautisele viimaseks veerandtunniks. Juurde sobisid kartulipuder ja porgandid koorekastmes.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2013-01-27 21:51:37
Täidetud lestafileed lehttaignas 1 sl võid 1 sellerivars, hakitud 1 keskmine sibul, hakitud 1 sl peterselli, hakitud 100 g krabiliha (konservist, neid on M&S toidupoes) 4 suurt toorest krevetti, puhastatud ja hakitud (mul olid Prismast ostetud sügavkülmutatud krevetid) 2 sl kuiva vermutit 2 sl riivsaia soola-pipart 2 suurt lesta, fileeritud (see on u 350g fileed) 0,5 kg pakk külmutatud lehttaigent, rullitud, lahti sulatatud. muna pintseldamiseks Sulata pannil või, hauta sibul-seller pehmeks, lisa petersell ja sega läbi. Nüüd juurde vermut, krabiliha ja krevetid, hauta mõni minut, kuni krevetisodi roosakaks läheb. Siis raputa peale riivsai, maitsesta soola ja pipraga, sega läbi ja lase jahtuda. Laota pooled kalafileed poolele lehttaignale, säti nende peale täidis ja kata kalafileedega. Tee taigen märjaks, kata teise poolega, näpi kinni ja pane pakk külmkappi (mina panin koos ahjupanniga). Nüüd ahi sooja 220 peale. Kui ahi on valmis, võta pakk külmkapist välja, pintselda munaga ja küpseta 15 min. Siis alanda temperatuur 175 kraadi peale ja küpseta veel 10 min. Jagub vabalt kolmele, isegi neljale. Kuna lehttaigen ise juba süsivesik on, siis mulle tundus seda asja sobilik lihtsalt rohelise salatiga serveerida. Inspireeris allrecipes.com

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

<< 1 | 2 | 3 >