Aiahooaeg 2009 ja 2010

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-09-30 16:00:25
Kas nüüd on õige aeg panna küüslauk maha? Ja millist oleks parem panna, kas seda, mis aianduspoodides müüakse, või osta turult neid väidetavalt kodumaiseid mugulaid? Eelmisel aastal panin mingi Saksa päritolu Hortesest ostet küüslaugu ja see millegipärast ei paljunenud eriti. selline tunne, et niipalju kui maha panin, niipalju sai ka üles võetud...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2010-09-30 22:41:18
Netcat:
Kas nüüd on õige aeg panna küüslauk maha? Ja millist oleks parem panna, kas seda, mis aianduspoodides müüakse, või osta turult neid väidetavalt kodumaiseid mugulaid? Eelmisel aastal panin mingi Saksa päritolu Hortesest ostet küüslaugu ja see millegipärast ei paljunenud eriti. selline tunne, et niipalju kui maha panin, niipalju sai ka üles võetud...
mehe vanatädi nägi telekas mingit saadet, kus öeldi, et sel aastal tuleb küüslauk maha panna 20.september :D me panimegi täpselt sel päeval. et enne seda ei tohtinud panna. pärast vist võis küll. (panime maha sama tädi antud lillakaid mugulaid. Muidu ennast huvitaks ka, et kust osta kui juhtub et omast käest pole võtta maha panemiseks)

http://kardemon.blogspot.com

Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2010-10-01 08:33:40
Netcat:
Kas nüüd on õige aeg panna küüslauk maha? Ja millist oleks parem panna, kas seda, mis aianduspoodides müüakse, või osta turult neid väidetavalt kodumaiseid mugulaid? Eelmisel aastal panin mingi Saksa päritolu Hortesest ostet küüslaugu ja see millegipärast ei paljunenud eriti. selline tunne, et niipalju kui maha panin, niipalju sai ka üles võetud...
küüslauku võib maha panna küll juba ja veel kuni maa külmumiseni. soovitaksin sul turult osta kodumaist küüslauku, sest need on ju kasvanud siinses kliimas ja lähevad kindlalt kasvama. Aga paljunemise koha pealt jäi mulle su mure arusaamatuks, küüslauguga ongi ju nii et ühest küünest saad ühe pea, mitte rohkem (suurenema peaks kaal).

Köögitoimkond

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-10-01 10:59:59
Liilia:
Netcat:
Kas nüüd on õige aeg panna küüslauk maha? Ja millist oleks parem panna, kas seda, mis aianduspoodides müüakse, või osta turult neid väidetavalt kodumaiseid mugulaid? Eelmisel aastal panin mingi Saksa päritolu Hortesest ostet küüslaugu ja see millegipärast ei paljunenud eriti. selline tunne, et niipalju kui maha panin, niipalju sai ka üles võetud...
küüslauku võib maha panna küll juba ja veel kuni maa külmumiseni. soovitaksin sul turult osta kodumaist küüslauku, sest need on ju kasvanud siinses kliimas ja lähevad kindlalt kasvama. Aga paljunemise koha pealt jäi mulle su mure arusaamatuks, küüslauguga ongi ju nii et ühest küünest saad ühe pea, mitte rohkem (suurenema peaks kaal).
Ma tahtsin öelda, et iga varre küljes, mille ma välja tõmbasin, tundus olema üks küüs, mitte pea.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-12-13 10:14:13
Nii, kasvuhoonet olen lume alt välja kaevanud ja puhastanud sel talvel 4 korda. Eile siis raputasin viljapuudelt lund maha ... noor pirnipuu on murdunud vahepeal, kahel ploomil ja ühel õunapuul on ka üsna suured oksad murdunud . Aroonia on maha kaardunud ja oksi enam üles kergitadaei õnnestunud st enam ei tõuse üles :(

kiilikese köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-13 10:54:48
Kiilike:
Nii, kasvuhoonet olen lume alt välja kaevanud ja puhastanud sel talvel 4 korda. Eile siis raputasin viljapuudelt lund maha ... noor pirnipuu on murdunud vahepeal, kahel ploomil ja ühel õunapuul on ka üsna suured oksad murdunud . Aroonia on maha kaardunud ja oksi enam üles kergitadaei õnnestunud st enam ei tõuse üles :(
Oeh :( Pai-pai...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2010-12-13 11:16:41
Mina käisin eile ja otsisin salvei põõsa lume alt üles, lõikasin mõned oksad ja panin tuppa vette, paari tunni pärast olid juba nigu päris:) täitsa elusad. Aga muidu on tõesti juba liig mis liig selle lumega võideldes.

Ilse köögis

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-12-13 19:57:39
Kiilike:
Nii, kasvuhoonet olen lume alt välja kaevanud ja puhastanud sel talvel 4 korda. Eile siis raputasin viljapuudelt lund maha ... noor pirnipuu on murdunud vahepeal, kahel ploomil ja ühel õunapuul on ka üsna suured oksad murdunud . Aroonia on maha kaardunud ja oksi enam üles kergitadaei õnnestunud st enam ei tõuse üles :(
Loodan, et Su arooniad teevad sama mis mullu mu enelahekk - taastuvad kevadel üsna ruttu. Mullu arvasin ka, et majataguse hekiga on kõik - sai sinna lund peale roogitud ja siis tuli veel katuselt ka lahmakas lund selle peale alla, aga meie suureks rõõmuks ajas ennast endises uhkuses püsti. Sama oli pargiroosidega, mis küüni kõrval. Tänavu on mõlemas kohas juba nüüd suurem hang, kui mullu. Aga hoolimata mu algsest korralikust kasvuhoone lumest puhastamisest kukkus osa lund ikka aia ja kasvuhoone vahele ja lükkas ta pikali. Nüüd on sellel kohal veidi kõrgem hang. :D Kuid ma väga ei muretse, mullu juhtus sama ja õnneks polnud see uuesti püstipanek väga kontimurdev.
Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2011-01-13 23:17:01
Võibolla hästi rumal küsimus, aga kust te saate selliseid huvitavaid seemneid nagu tomat "Black Krim" ja "Green Zebra"? Kas neid meie kaubandusvõrgus ka leidub või on ainus võimalus neid saada väismaalt tellides? Tahaks ka enda kasvuhoonesse mõned taimed ette kasvatada ja siis neid maitsvaid vlju süüa, aga ma välismaalt tellimisega jään küll vist hätta.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-01-14 06:54:55
Pinnu:
Võibolla hästi rumal küsimus, aga kust te saate selliseid huvitavaid seemneid nagu tomat "Black Krim" ja "Green Zebra"? Kas neid meie kaubandusvõrgus ka leidub või on ainus võimalus neid saada väismaalt tellides? Tahaks ka enda kasvuhoonesse mõned taimed ette kasvatada ja siis neid maitsvaid vlju süüa, aga ma välismaalt tellimisega jään küll vist hätta.
Mina tellisin sellelt leheküljelt http://www.tomatofest.com/heirloom_tomato_seed_home.html Midagi keerulist selles ei olnud ja tellimuse eest olid nad veel paar pakki enda maitse järgi seemneid kingituseks lisaks pannud:) Eestis ma pole neid seemneid kohanud.

Ilse köögis

<< 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 >