Tee valmistamine

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-10-27 13:36:16
Mina olen laisk ja enamasti panen lahtised teelehed omale kruusi. Esiteks mulle meeldib vaadata, kuidas nad seal ringi ujuvad (eriti kui mingi mitmest komponendist teesegu on) ja teiseks joon enamasti rohelist, mis tähendab, et esimese kruusitäie kallan endale kiiresti sisse ja siis valan teise ja vahel isegi kolmanda ringi kuuma vett samale lehestikule peale. Kunagi mõtlesin, et hakkaks viisakaks ja stiilseks, ning ostsin selle Leonardo pulgakujulise roostevaba teesõela, tundus disainilt kõige huvitavam võrreldes igasuguste paunade ja tangidega. Insenertehniliselt osutus see aga täiesti valeks lahenduseks. Teelehed tursuvad selle sees üles ja neid ei saa enam sealt kitsast torust kätte kuidagi, kui puhastama hakkad.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2011-10-27 14:02:58
Kuuki:
Ühe tassikese tee valmistamine on lihtne- kas on sõelapulk või teepakike ning kuum vesi peale :) Aga suurema seltskonnaga on juba teine lugu. Meie peres on ka Bodumi klaaskann, aga plastikust sõelaga. Kui tee soovijaid on hulgem, siis saab teed valmistatud just sellega. Kuid mulle ei meeldi nimelt see, et kui teed jääb kannu üle, siis see jahtub suhteliselt kiiresti maha (isegi, kui on soojendava teeküünla-aluse peal) ja leige tee ei lähe teps mitte. Seepärast pooldan aina enam seda, et tehtaks taimetõmmis. Siis saab alati panna peale kuuma vett ja juua nii kanget teed, kui soov on. Ja üldse, lahe oleks, kui keegi mõtleks välja modernsed samovarid.
Elektrisamovar on juba aastakümneid vana:)

Profa köögipool

Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2011-10-27 16:45:39
Netcat:
Kunagi mõtlesin, et hakkaks viisakaks ja stiilseks, ning ostsin selle Leonardo pulgakujulise roostevaba teesõela, tundus disainilt kõige huvitavam võrreldes igasuguste paunade ja tangidega.
Kas pilti saaks sellest imeleiutisest?

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-10-27 16:54:35
Pisi-Pisi:
Netcat:
Kunagi mõtlesin, et hakkaks viisakaks ja stiilseks, ning ostsin selle Leonardo pulgakujulise roostevaba teesõela, tundus disainilt kõige huvitavam võrreldes igasuguste paunade ja tangidega.
Kas pilti saaks sellest imeleiutisest?
Minu oma on umbkaudu niisugune: Mitte et pulgakujulisel teekurnal iseenesest midagi viga oleks, aga see disain oli ilmselt väga alguse asi ja mitte läbimõeldud. Paremini sobib ta õunasüdame eemaldajaks kui teesõelaks. Alumisel pildil võib näha palju asjalikumat teepulka, millise ma arvatavasti kunagi hangin:

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 1 | 2 >