SOOME KÖÖK

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-12-06 15:01:55
Pille:
Esmaspäeval, 6. detsembril, on Soome Vabariigi aastapäev. Soovitan kindlasti lugeda Mari-Liisi temaatilist kokandusveergu EPLis 6. detsembril, aga erinevaid Soome retsepte on siingi.

Mari-Liisi mullune artikkel Marssali eelroog ja presidendiproua kook on nüüd kenasti veebis saadaval - fotosid näeb Vorschmacki postituse juures.

Siin aga Valio soovituslik menüü Soome iseseisvuspäevaks

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-27 14:32:59
Tegin lutsusuppi (madekeitto):

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-05 01:58:28
Mari-Liis jagas Mannerheimi 145. sünniaastapäeva puhul Vorschmacki retsepti.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-11-28 14:06:09

Sobivaid ideid Soome toidublogidest ja ajakirjadest põhjanaabrite iseseisvuspäeva tähistamiseks:

Liemessä-ruokablogi, 2011
Inkiväärihillo 2011
Pirkka 2011
Pirkka 2012
Kotiliesi
Yhteishyvä
MTV3 Makuja 2011
Soome Stockmann
Tuoretori 2010
Ruokala
Radio Melodia

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-12-03 12:12:06
Sel nädalal tähistavad me põhjanaabrid soomlased taas oma iseseisvuspäeva ning selle auks on seekordne Nami-Nami kooskokkamine pühendatud Soome köögile. Seda seepärast, et ka meie endi põhjanaabrite köögis on palju maitsvat ja põnevat, mida tasuks enda jaoks (taas)avastada - alati ei pea seitsme maa ja mere tagant maitseelamusi ammutama. Inspiratsiooni saate siitsamast foorumiteemast, Nami-Nami retseptikogu Soome retseptide seast ja internetist. Toredad auhinnad on sel korral välja pannud Soome Instituudi vahendusel kirjastus Otava (2 x Soome tippkoka Hans Välimäki kokaraamat) ja Soome firma Fiskars (1 x küpsetustarvikute komplekt). Fiskarsi küpsetustarvikute autoriteks on Tobias Wandrup ja Jakob Heiberg, kes disainisid küpsetuskomplekti koostöös rahvusvaheliselt tunnustatud pagaritega. Kingituse komplekti kuulub kolm küpsetamisel hädavajalikku tööriista: vispel, tainakaabits ja tainarull. Katseta Fiskars Functional Form köögitarvikuid valmistades soomlaste traditsioonilisi jõuluroogasid! Soome köögi teemaline virtuaalne kooskokkamine kestab kuni 15. detsembrini!!! ------------------------------------------------- Kooskokkamise reeglitest ja ideest saate lugeda siit. NB! Väike lisapalve neile nami-namikatele, kes ka blogivad. Kui te selle kooskokkamise raames tehtud roogadest ka oma blogides kirjutate, siis pange palun väike viide siia konkreetsele Nami-nami ühiskokkamise teemale. Aitäh!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-12-03 14:34:54
olen teinud eestis olles emme juurest Rovaniemist korjatud murakatega kaneelisaiu ma ei tea kas see laheb arvesse ,loodan et jh

PAPRIKA: Karima's Food

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-12-03 14:37:22
Porolihaga võileivatort

PAPRIKA: Karima's Food

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-12-03 14:38:25
Soomlaste lemmikud ploomisaiakesed

PAPRIKA: Karima's Food

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-12-03 14:41:38
Soola Lõhe ,Põhja soomes vahepeal soolati lõhe nii,lisati veel tegelikult brändit ka sinna aga kuna mina alkoholi ei tarbi siis sai ka ime hea ilma selleta

PAPRIKA: Karima's Food

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-12-03 15:55:05

Mul pole kahjuks hetkel pilti olemas. Aga olen teinud sellist asja:

Ahjujuust:

2 pakki lapi juustu ahjuvormi põhja. Peale pakk kohvikoort ja ohtralt kaneeli. (No, kes tõesti muidu ei saa, siis pisut suhkrut ka). Ja umbes veerand tunnikeseks 200 kraadisesse ahju.

Serveerimisel murakamoosi peale ja oh kui hea. Saab ka hea hapu vaarikamoosiga süüa. Aga murakamoos on siin superhea.

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>