LÄÄNE-VIRUMAA: söögikohad

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-01-10 23:47:41
Tänane õhtusöök oli Mezzos ja valmistas pettumuse pea kõigile meie neljasest seltskonnast. Kuna jõudsime sööma üpris hilja, siis otsustasime prae asemel salat + supp kombinatsiooni kasuks. Salatid olid suhteliselt väiksed, eriti mozzarellasalat. Paar pisikest pallikest ja viilutatud puine vesitomat. Cobb salat oli veidi toekam aga nt minu taldrikul olnud kanafilee serv oli küll selline kuivanud ja terav, niiet kriipis kurku. Ootasime eelroogi päris kaua, enne serveerimist ei toodud ka veini (oih, unustasin). Minu kujutlus sellise hinnatasemega restoranist on veidi teistsugune. Suppidest oli metsaseenesupp tärklisega liiga paksuks tehtud ja saabus lauda nii, et kerge nahk oli juba peale tõmmanud. Bouillabaisse pakkus sööjale rohkem rõõmu. Niiet kokkuvõttes ütleks, et hinna-kvaliteedi suhe oli totaalselt paigast ära. Päeval sõime Arabellas pizzat, mis oli väga maitsev. Kohvik üllatas positiivselt ja sinna läheks kindlalt tagasi.
KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2011-04-03 18:25:38
Külastasin Mezzos ja muljed on ka nii-ja naasugused. Esimene mulje sisse astudes on imeline, väga ilus ja hubane restoran, laupäeva õhtul mängis ka tütarlaps klaveri taga ja laulis imekauneid laule. Kuna meie jõudsime sinna suht hilja tegime ka valiku salat-supp-dessert. Valisin Caesari salati ja kuigi menüüs oli kirjas krutoonid ja parmesani juust, siis krutoonid puudusid salatist kindlasti, juustu oli ehk mõni kübeke, kana oli suht kuiv ja võib ka öelda et salati lehed lausa ujusid kastmes - nii et see oli üks kehvemaid Caesareid mis ma saanud olen! Tomatisuppi iseloomustas menüüs sõna pikantne, pigem oli see täiesti tavaline mahe tomatisupp ilma mingi erilise nüansita. Shokolaadikook jäätise ja kirsikastmega saab minu poolt küll 10 punkti 9st, ainuke viga oli see, et olen veendunud, et värske mündileht sellel oleks tunduvalt parem olnud kui roosiõieleht. Pettumustest veel - puudus lastemenüü! Ka ei olnud menüüs midagi mis sobiks lapsele, näiteks pastatoitu. Tegemist ikka spa hotelli restoraniga ja oleks ju tobe süüa lapsega kõige pealt kohvikus ja siis lasta lapsel restoranis igavleda kuni vanemad söövad. Ei toodud ka mingeid pliiatseid ega paberit nagu mõnes teises lastesõbralikumas spa hotellis. Söögi kõrvale pakuti ciabatat mis oli täidetud oliividega, mis kahjuks ei ole ka minu lemmikud. Ka häiris mind see, et ainult majavein oli klaasiga. Ning üldiselt eelkõnelajatel on selle hinna teema koha pealt õigus - eelroogadest ainult üks oli alla 7euri ja pearoad algasid 12eurost. Teenindus oli sõbralik ja korralik. Järgmisel päeval arvestasime lapse soove ja sõime ka Arabellas Kahjuks oli see pizza seal ei midagi rohkemat kui juustusai. Pannkook oli nätske ja lisaks taldriku küljes kinni :( Samas tortilla kanaga oli täitsa ok. Värske salat ja mõnus kaste. Aga kõige rohkem kiidaks ma selle Rakvere tripi juures Tln-Rakvere teele jäävad Artur Koht asub Tallinna poolt tulles kohe peale Viitnat paremale. Suurepärane lamba shaslõkk!!! Nii mahlane, pehme ja see adzika mis selle kõrvale oli - super!!! Kõrvale pakuti küll friikartulit aga lapsele läksid jälle need peale ja ausalt öeldes olid nad väga hea maitsega. Ka kebab maitses väga hästi. Teenindus .... ma ei pane seda tegelt üldse pahaks: dressides vene tütarlaps, kes nõusi laudadelt koristas, oli äärmiselt tige, samas shaslõkki vanni taga olid lahedad ja rõõmsad mustade silmadega mehed, kes mulle ja tütrele korda mööda silma tegid, nii et kokkuvõttes teenindus vene moodi :)
Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2011-07-23 09:57:38
Sel nädalal veetsime mõned päevad Rakveres ja külastasime ka paari söögikohta. Aqua spa hotellis asuva restorani Mezzo toidu kohta on mul kiidusõnu kuhjaga. Teenindus oli vaikne, tähelepanelik ja asjatundlik. Kahe peale kokku proovisime nelja rooga: röstitud kammkarbid siiamarja sabayon kastmega, kivipuraviku risoto trühvliõliga (väga aromaatne ja maitserikas, kuid pisut liiga "kuiv" ), Rossini tournedos a´la Mezzo foie–gras nüansiga, brie juustu tartaleti ja punaveini-tüümiani kastmega (selgelt eristuvad puhtad maitsed, liha toodi medium astmes, kuigi unustati küsida, kuidas soovime), värskendav sorbee valik (mustsõstra- ja mangosorbett olid mõlemad tugeva maitsega, siidise konsistentsiga ja piisavalt pehmed, eriti maitses mangosorbett). Kuna käisime lastega (väiksem küll magas kärus laua kõrval), siis küsisime, mida nad soovitaksid 4-aastasele. Oldi lahkelt valmis praadima kanafileed ja tooma kartuliputru ning pakuti ka kõrval asuva Arabella kohviku menüüd. Tüdruk otsustas Arabella pannkoogi kasuks, mis oli serveeritud vahukoore, jäätise ja vaarikamoosiga. Ilmselt oli see hea, sest taldrik söödi tühjaks. Hommikusöök Mezzos oli rikkalik ja maitsev. Jookide valik oli suur - õuna-, apelsini-, greibimahl, vesi kurgiviiluga. Samuti oli valida erinevate saiatoodete vahel: pikk sai, röstsai, sarvesai, väiksed magusad kreemitäidisega rullid jm. Ühel hommikul toodi kõigile lastele õhupall. Arabella toidul polnud ka viga. Soe kebabisalat cous-cousiga oli suur ja toitev. Õhtuks olid paraku paljud toidud otsa saanud. Ei pakutud ühtegi suppi ega lõherooga, pärast tellimist selgus, et ka rostbiifi pole. Külastasime ka paar nädalat tagasi avatud Revaalia kohvikut (aadressit ei vaadanud, kuid tegemist armsa helesinise majaga ühel tänavanurgal:-)). Meega grillitud kitsejuust salatipadjal oli väga hea, laps sõi ära pea terve koorese pastaroa, kohapeal küpsetatud pirukad, saiad, koogid nägid välja isuäratavad. Teenindus oli ülipüüdlik, kuigi teenindaja pidi end jagama meie ja tagaruumis toimuva veinikoolituse vahel. Siin kiidetud Turuplatzi ei olnud ma nõus külastama, kuna luitunud kunstlilledega garneeritud väliterrass ei tundunud apetiitne:-)

Tullia jutukesed

Antoine
Postitusi: 57
Kokaõpilane
2011-07-23 20:19:50
Tullia:
Siin kiidetud Turuplatzi ei olnud ma nõus külastama, kuna luitunud kunstlilledega garneeritud väliterrass ei tundunud apetiitne:-)
Miks ma siit kuskilt LIKE nuppu ei leia? viimane kylaskäik paljukiidetud turuplatsi - üldmulje: provintsiõllekas. pikemalt ei ole mõtet rääkida, sest ei olegi midagi rääkida.
Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-12-08 22:40:30
Sõime täna Rakverest tulles koduteel Viitnal Arturis ja ei pidanud kahetsema. Ma olen nende söögikohta juba tükk aega piidelnud, aga siiamaani pole sisse minna julenud - milline viga! Mulle nende atmosfäär väga meeldis - soe tuba, kamin küdes, tõmmud poisid askeldasid grilli taga. Silma kipuvad nad muidugi tõesti tegema :D Ma võtsin armeenia shashlõki, kaaslane lamba oma ja mõlemad olid täiesti perfektsed! Liha oli nii pehme, et lausa sulas suus. No eks nende friikate asemel ehk võiks rohkem salatit olla, aga üldse ei nurisenud tegelikult :) Ja nende dolmad olid parimad, mida ma vist saanud olen - värsked ja hõrgud.... ooo kuidas tahaks veel!
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2011-12-20 12:31:33
Arturist - külastasin seda küll suvel, aga meeldiv elamus suisa suurepärasest šašlõkist on siiani meeles :D. Tühja sest teenindusest kui pakutakse nii hästi tehtud liha (ja ootamatult odavalt sealjuures)

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-01-28 11:12:55
Käisime Rakveres teatris ja pärast külastasime Art Caféd. Meile väga meeldis. Käiks tihemini seal, aga Rakverre eriti ei satu niisama kahjuks. Minu tomatisupp oli ehk pisut liiga vänge, aga kaaslase pannkoogid see-eest suured ja ausad. Kuid kook! Mina sõin sooja šokolaadikooki jäätisega ja see soe kook oli imeline - seest vedel ja pealt krõbe. Kaaslane kiitis ka oma brüleekreemi.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2013-05-06 19:40:21
Käisin uuesti Aqva Spas ja ootasin ka päris õhinaga õhtusööki. Väidetavalt oli endine Mezzo, nüüd Fiore restoran korraliku muutuse teinud. Muutus minu jaoks oligi ainult nimes, ning paari laua asukoha muutuses. Hinnatase on jätkuvalt arusaamatult kõrge, eelroa keskmine hind 12 euri ja pearoog üle 18euri, sellest madalaim pasta 13euriga. Sõime siia tar-tari siiamarjaga, tomati ürdisuppi, tuunikala ja tiramisut. Söögid olid head, kuid mitte midagi erilist. Kahjuks ei oskanud teenindaja sööke tutvustada, kuid üldine teenindus oli hea. Kokkuvõttes raha läks palju aga elamust selle väärilist ei saanud. Hommikusöök restoranis ei ole samuti enam see mis enne, hotell mahutab nüüd poole rohkem inimesi, kuid restoran on sama suur, kella 9 ajal tekkisid nii toidu võtmisel ikka päris korralikud järjekorrad. Hommikusöögi valik on hea ja toit tasemel. Järgmisel päeval sõime endises Arabellas mis on nüüd saanud lounge nime ja välimuse. See koht üllatas! Värsked salatid, mitmekesine valik ja äärmiselt tore teenindaja! Ning muidugi hinnatase normaalne :)
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2013-05-07 14:02:56
Seda oli küll põnev kuulata, käin seal iganädalaselt hommikuujumas ja mõtlen pikemat aega, et peaks restot külastama :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2014-03-26 12:21:53
RIP Rakvere Sohvabaar Turuplatz :(

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

<< 1 | 2 | 3 | 4 >