Retseptikriitika

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-10-16 17:39:27
Noh see pole küll raamat, mille kohta täna hommikul kohe mitu kriitikanoolt tahtsin lasta, vaid Terevisiooni kokandusrubriik ja Allan Kuning. Üldiselt ma ei ole tema fänn kunagi olnud, sest varemalt on ta küpsetised põhiliselt ühte ja samasse teemasse olnud - juustukoogid. Viimasel ajal on ampluaa küll laienenud ja asjad läinud huvitavamaks, aga mõnikord on mul tunne, et ta ei ole selles ametis päris "kodus". Nagu täna, valmistas Terevisioonis Tarte Tatin kooki ja rääkis kuidas seda kooki peab tegema, lahtikäivas koogivormis? õunu pannil ei küpsetata? Oleks võinud ikka rohkem vaeva näha, kasvõi seletada, et tegelikult peaks tegema pannil jne, elukutseliselt ja auhinnatud kondiitrilt ootan ma siiski enamat. Veel tuleb meelde tema väide ühes saates, et lehttainast on kodus võimatu teha.. või et Sachertorte õiget retsepti ei tea keegi.. Muidugi, ma tean, et ma pingutan pisut üle praegu, aga ikkagi. Milles asi?

Zap*

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-12-29 13:11:46
Kritiseerin ajakirjas Oma Maitse detsembris ilmunud retsepti "panna cotta kookosega." Täitsa mööda vahekorrad minu meelest. Kaks purki kookospiima ja 4dl piima kokku tegid üsna ebameeldiva magustoidu. Külalistest osa sõid viisakusest, aga osa viskasin lihtsalt minema.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-29 14:01:18
Maris:
Kritiseerin ajakirjas Oma Maitse detsembris ilmunud retsepti "panna cotta kookosega." Täitsa mööda vahekorrad minu meelest. Kaks purki kookospiima ja 4dl piima kokku tegid üsna ebameeldiva magustoidu. Külalistest osa sõid viisakusest, aga osa viskasin lihtsalt minema.
Otsisin üles nii OM versiooni kui ka algretsepti BBC Good Foodi lehelt. Väikest segadust tekitas see, et OM on märkinud retsepti autoriks Emma Lewise, BBC GF aga Sara Buenfeldi. Algretseptis kasutati 4 dl kookospiimapakke, ehk siis kokku 8 dl (eestikeelses oli lihtsalt segadust tekitavalt "2 purki" - kusjuures purke-pakke on müügil nii 2, 4 kui ka 5 dl.) Valesti oli tõlgitud ka kaunistuseks vajalik - 'coconut chips' (ehk kookoselaastud) asemel oli eestikeelses retseptis "kookoshelbed" (ei näe pooltki nii kaunid välja), aga see selleks.. Ise olen kookospiimaga panna cotta't teinud ja oli igati meeldiv. Väga palju oleneb muide kookospiima kvaliteedist. Olen püüdnud osta kookospiima, kus pole kõiksugu lisaaineid sees (jah, ka kookospiima "koostist" tuleb kahjuks lugeda), sest varem on olnud probleeme kookospiimaga, mis läheb tükki või maitseb imelikult vms.. :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-12-29 15:42:48
Zapxpxau:
Veel tuleb meelde tema väide ühes saates, et lehttainast on kodus võimatu teha.. või et Sachertorte õiget retsepti ei tea keegi.. Muidugi, ma tean, et ma pingutan pisut üle praegu, aga ikkagi. Milles asi?
Sellele onule ei oska hinnangut anda .... ideid on tal üsna häid ja kunagi õpetas päris hästi pärmitainast tegema :P (kui ma vaid tegelikkuses teeks selle järgi aga ... see selleks) Aga praegu kribama ajendas see Sachertorte - õiges tordis on kasutatud põdrasarvesoola kergitusena ... ja midagi on veel mida tõesti ei avalikustata :( . Enamikes selle koogi retseptides pole kergitusainet sees ??

kiilikese köögikatsetused

Narkolepsia
Postitusi: 168
Abikokk
2013-07-10 23:58:03
See ei ole isegi retseptikriitika, aga ostsin täna kuidagi väga impulsiivselt eestikeelse ajakirja Jamie. Pärast põgusat lehitsemist otsustasin aga, et see ajakiri jõuab minu ostukorvi ka viimast korda. Ajakiri on lihtsalt kohati nii napakalt tõlgitud, et kuulub pigem huumorivaldkonda...
<< 1 | 2 >