ÄÄDIKAD: veiniäädikas, palsamiäädikas, õunaäädikas, šerriäädikas jm

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2013-08-14 11:37:44
Äädikas on destilleeritud ikka äädikast :) Seda kanget äädikat ehk sisuliselt puhast äädikhappelahust (erinevalt nt veiniäädikatest, kus on palju komponente peale äädikhappe) SAAB toota nii etanoolist kui maagaasist ja naftatoodetest. Millest meil müüdav tehtud on või millest on lubatud söögiäädikat teha, ei oska ma käigu pealt öelda. Küll aga ei tohiks seal olulist vahet olla, sest äädikhape kui selline, on ikka TÄPSELT üks ja seesama asi. Destilleeritud on kange äädikas olenemata toorainest (nagu ka nt etanool viinana), sest käärimisprotsessis pole võimalik nii kõrget äädikhappe kontsentratsiooni saavutada, lisaks eemaldab see protsess lisandid.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-08-14 16:47:58
Thredahlia:
Äädikas on destilleeritud ikka äädikast :) Seda kanget äädikat ehk sisuliselt puhast äädikhappelahust (erinevalt nt veiniäädikatest, kus on palju komponente peale äädikhappe) SAAB toota nii etanoolist kui maagaasist ja naftatoodetest. Millest meil müüdav tehtud on või millest on lubatud söögiäädikat teha, ei oska ma käigu pealt öelda. Küll aga ei tohiks seal olulist vahet olla, sest äädikhape kui selline, on ikka TÄPSELT üks ja seesama asi. Destilleeritud on kange äädikas olenemata toorainest (nagu ka nt etanool viinana), sest käärimisprotsessis pole võimalik nii kõrget äädikhappe kontsentratsiooni saavutada, lisaks eemaldab see protsess lisandid.
Selge, siis ma ei karda ikka edaspidigi söögiäädikat osta :) Tänud!

le D?ner

Kirjakyll
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2013-10-14 17:55:28
Ilsu:
Edith:
kas on keegi siin kes teeb ise oma punaseveini äädikat? lugesin selle kohta inglisekeeles natuke ja kõlas päris põnevalt. mõtelsin, et uurin kas keegi teeb ja kuidas välja tuleb.
Õunaäädikat tegin mõned aastad tagasi ja sai väga hea kraam:)
Kas keegi teab, kuidas teha õunamahlast õunaäädikat? Mul mahl läks käärima ja tahaksin seda kasutada. Tänan
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-10-15 16:23:03
Kirjakyll:
Ilsu:
Edith:
kas on keegi siin kes teeb ise oma punaseveini äädikat? lugesin selle kohta inglisekeeles natuke ja kõlas päris põnevalt. mõtelsin, et uurin kas keegi teeb ja kuidas välja tuleb.
Õunaäädikat tegin mõned aastad tagasi ja sai väga hea kraam:)
Kas keegi teab, kuidas teha õunamahlast õunaäädikat? Mul mahl läks käärima ja tahaksin seda kasutada. Tänan
Vaata siit :)

Ilse köögis

Saarepiiga
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2014-07-15 02:59:27
Mina teen äädikaid , nii algusest peale valmis kääritatud äädikaid kui ka selle omatehtud äädika baasil segatud ja laagerdatud , osa nimistust on siin www.ideafarm.ee aga tegelikult olen katsetanud ikka väga, väga paljude erinevatega kõige segasem on sigakange porgandi ebaküdoonia( aasta laagerdunud )äädikas ..viimane julgustükk kadakaäädikas.

Kõige parema tulemuse saame siis, kui keegi ei ole veel jõudnud öelda et see mida teeme on võimatu.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-01-24 11:51:40
Oktoobrikuu Oma Maitses oli väike reklaamnupuke saaremaistele gurmeeäädikatele: Ei paremat pole kuskil maal... Kui äädikat valmistada mahlast, kui seda ei ole keemia abil selitatud, sest naturaalne äädikas ei peagi päris kirgas olema, kui mahl on oksüdeerunud äädikaks loodusliku äädikajuuretise abil, siis saad tulemuseks naturaalse äädika. Kalda talus valmivad väga erilised porgandi-gurmeeäädikas ja valesellerimaitseline gurmeeäädikas. Neid saab Saaremaalt Saarte Sahvri poest, Narvas, Tartus ja Pärnus taluturult, Tallinnas kauplusest Hää Eesti Asi ja NOPist. 0,26 l pudel erilisi äädikaid maksab 7.- Tellida saab kodulehelt http://ott.saareott.ee/

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >