Registreeri kasutajaks
Otsing

Tagasi...

Riivleivajäätis külmtoit vegetaarroog

Mõnusa leivamaitsega kondenspiimajäätis.

Kuumuta pannil riivleiba ja suhkrut paar minutit, kuni leib karamellistub. Sega hoolega läbi, lase jahtuda.

Kui Sul on jäätisemasin: sega kannus kondenspiim ja rõõsk koor. Kalla jäätisemasinasse ning töötle vastavalt masina juhistele jäätiseks. Paar minutit enne lõppu sega juurde jahtunud riivleivapuru. Pane külmakindlasse karpi ning lase sügavkülmas veidi taheneda. (NB! Jäätisemasina olemasolu korral võib 2-3 dl vahukoorest asendada kohvikoorega - siis on tulemuseks veidi lahjem jäätis.)

Kui Sul ei ole jäätisemasinat: vahusta rõõsk koor pehmetipuliseks vahuks, sega juurde kondenspiim ja vahusta veel veidi, et kõik komponendid seguneksid. Viimasena lisa jahtunud riivleivasegu. Pane segu külmakindlasse karpi ning lase sügavkülmas pakseneda.

© NAMI-NAMI RETSEPTIKOGU
Dessert
Sügavkülmutamine
  • Magustoidud
  • Jäätised jm külmutatud magustoidud
  • Eesti


Kommentaarid:

(8.03.2010 18:01:23)
Olen otsinudki oma kuivatatud leivale kasutust. Nüüd vaid ära riivida ja kohe valmis ongi, aga kas ta kondenspiimaga liiga magus ei saa? Aga teisest küljest ega jäätis vist ei peagi soolane olema ? :)
Marje Possul
(9.03.2010 14:17:28)
Jäätis kipub magus kraam olema, jah :) Kui panna 6 dl koort, siis see mahendab parasjagu. 4 dl koorega töötab retsept ka kenasti, aga jääb üsna magus. Ent mitte ebameeldivalt magus :P
Pille @ Nami-nami
(14.04.2010 1:27:04)
tegin täna seda jäätist masinaga. kasutasin ainult vahukoort, aga segu jäi ka peale 40min ringikeerutamist puha vedel. 2h sügavkülmas ei teinud asja paremaks. huvitav, mis valesti sai? Pille, sa ei vahusta ju koort eelnevalt masina tarbeks?
Maias Mai
(14.04.2010 15:10:52)
Ei, ei vahusta, lihtsalt segan teiste komponentidega. Oskan mõelda kahe probleemi peale. a) Kas Sul oli ikka suhkruga kondenspiim (suhkruta kondenspiimapakk on väga sarnane :)) b) jäätisemasin ei olnud piisavalt külm (või segu oli miskipärast liiga soe).
Ma olen seda jäätist nüüd 3 korda teinud ja mitu sõpra ka, kõigil õnnestunud!!!
Pille @ Nami-nami
(9.06.2010 10:07:24)
Tõeline sünnipäevalaua hitt!!! Pilti ei jõudnudki teha. Nii ruttu söödi ära.
Uniquegirl
(6.10.2010 21:42:36)
õige magus... ja õige hää :)
Tiina
(26.01.2011 13:28:55)
Vaatamata sellele, et akna taga on hanged ja väljas valitseb talv, käivad minul ikka vahel neelud jäätise järele. Seekord valisin leivase mekiga kondenspiima jäätise, mis lausa sulas suus. Jäätis on selline magusamat sorti ja mõnusalt leivane.
Jaanikaant

Kommenteeri